SEO в сезонному бізнесі – як підтримувати відвідуваність вашого сайту протягом всього року?

    SEO в сезонном бизнесе

    Планувати бюджет SEO та PPC і знати, коли запускати певні кампанії Google – завдання не з легких. Маючи величезний досвід не тільки в сфері SEO, а й в маркетингу, ми знаємо, що користувачі не завжди поводяться стандартним чином, а розподіл маркетингового бюджету на 12 місяців зазвичай не є хорошим рішенням. На результати впливає безліч факторів: свята, погода, особливі події або виняткові обставини – ось лише деякі з них. Планування сезонності дуже важливе, якщо мова йде про SEO-оптимізацію сайту або планування PPC-кампанії.

    Деякі галузі характеризуються незначною сезонністю, тоді як інші можуть отримувати додатковий дохід в окремі періоди, коли групи споживачів особливо активні (свята, сезон відпусток, циклічні події, мода). Оскільки позиціонування – це довгий і терплячий процес, багатьох наших клієнтів цікавить, як підготуватися до сезонного SEO? При цьому як до періоду спаду, так і зростання продажів. Чи можна вдало позиціонувати сайт по сезонним фразам, щоб виграти бонус за вищу позицію в гарячий період? Так! Сьогодні ми розповімо, як підійти до сезонної SEO стратегії.

    Різні типи сезонів і сфер діяльності

    З точки зору електронної комерції можна виділити наступні:

    • великі, постійні сезони, що підвищують активність значної групи споживачів, наприклад, пори року – весна, літо, осінь, зима;
    • святкові періоди – Різдво, Великдень, Травневі свята;
    • невеликі циклічні сезони, пов’язані з особливою подією, наприклад, Днем матері, Днем святого Валентина, 8 Березня тощо;
    • миттєва мода, викликана новою споживчою потребою, коли вам потрібно діяти швидко і агресивно (наприклад, останній тренд в сфері дитячих іграшок – Pop It), оскільки потенціал успіху з часом знижується.

    Сезонне позиціонування добре підходить для подій, про які ми знаємо заздалегідь, завдяки чому можемо підготуватися до них і провести певні маркетингові заходи.

    Крім того, сезонність завжди слід розглядати в контексті даної галузі. У той час як Різдво – це високий сезон для більшості інтернет-магазинів, підприємці, які продають запчастини для велосипедів, не можуть розраховувати на зростання продажів, оскільки грудень – один з тих місяців, коли велосипедисти не зацікавлені у ремонті свого транспортного засобу.

    Чи є сезонність у вашому бізнесі? Перевірте статистику Analytics за минулі роки і Google Trends

    У випадку сезонності ми не можемо покладатися тільки на щомісячні дані про трафік. Отже, як проаналізувати, чи в правильному напрямку йде робота по SEO?

    Маючи багаторічний досвід роботи в електронній комерції, ви безумовно можете вказати, чи працюєте ви в сезонної галузі. Однак, щоб підтвердити свої припущення, перевірте дані про відвідуваність веб-сайтів в Google Analytics і інформацію про популярність фраз, що вводяться користувачами в Google Trends.

    Порівняння відвідуваності веб-сайтів з року в рік

    При використанні статистики Google Analytics обов’язково порівнюйте кілька аналогічних періодів. Порівнюючи 2022 рік з 2021 роком і так далі, ви виявите місяці, коли кількість користувачів на вашому сайті збільшилася. Якщо у вас найбільша кількість відвідувань щороку в липні, це сигнал про наявність сезонності. Не забудьте також перевірити коефіцієнт конверсії, щоб дізнатися, яка періодичність ваших фінансових показників.

    Google Trends

    Потім порівняйте дані з Google Analytics зі статистикою Google Trends. Введіть фразу в інструмент, на графіку ви побачите, чи дійсно слоган сезонний. Тут ви також можете перевірити популярність фрази протягом декількох років, щоб легше було визначити, чи є злети і падіння щороку, чи зустрічаються «аномалії» з якої-небудь причини.

    Приклад роботи сервісу:

    Google Trends

    миттєва мода - google trends

    Сезонні ключові слова

    Сезонні фрази відносяться до числа ключових слів з довгим хвостом, що складаються з декількох слів. Їхній потенціал генерування трафіку буде максимальним у високий сезон. При аналізі ключових слів такими інструментами, як Планувальник ключових слів Google, майте на увазі, що середньомісячна кількість пошукових запитів поза високим сезоном буде менше (якщо не нулем) і виразно вищим у високий сезон.

    Серед типів сезонних фраз можна виділити:

    • Випадкові ключові слова, які стосуються конкретної події – Хелловін 2021, квитки на Atlas Weekend 2022, виставка собак у Львові жовтень 2022.
    • Фрази з актуальними датами, що задають тренди – модні чоботи 2022, облаштування ванних кімнат весна 2022, канікули 2022, рейтинг новорічних подарунків 2022.
    • Ключові слова, які періодично (наприклад, щороку) використовуються інтернет-користувачами – який різдвяний подарунок краще, різдвяні подарунки хлопцю, куди поїхати влітку 2022.

    Розглядаючи ефективне просування в Інтернеті, найкраще інвестувати в позиціонування сайту за сезонними фразами з другої і третьої груп. У довгостроковій перспективі варто зосередитися на розміщенні випадкових ключових слів в вічнозеленому контенті, тобто статтях, які можна оновлювати щороку. Рейтинги (ТОП-5 різдвяних подарунків 2022), порівняння (Samsung чи Apple під ялинку? Новорічні тренди 2022) і тексти посібників (Як купити ідеальну ялинку? Путівник) працюють добре. Однак пам’ятайте, що при оновленні статті необхідно не тільки змінити її дату, але і оцінити актуальність її змісту (мало кому цікаво у 2022 році читати про те, який iPhone краще подарувати на Новий рік 7 чи 7 Plus).

    Куди помістити сезонні фрази?

    У випадку інтернет-магазинів ключові слова, пов’язані з певним сезоном, найкраще розміщувати на спеціально підготовлених цільових сторінках, які будуть просувати певний асортимент. Ви також можете перевірити наповненість сезонними фразами описи продуктів, якщо їхній потенціал генерувати трафік досить великий, щоб залучити більшу групу користувачів, ніж у випадку зі «стандартними» ключовими словами. Не забувайте також про метатеги і підготовку порад або контенту блогу, який відповідає на те, що користувачі шукають у розпал сезону.

    Як спланувати сезонне просування?

    сезонне просування

    У зв’язку зі специфікою процесу позиціонування збільшення сезонної видимості веб-сайту вимагає завчасних дій. Найкраща стратегія – систематично впроваджувати SEO (додавання контенту, технічна оптимізація сайту, отримання цінних зворотних посилань), приділяючи особливу увагу своїй діяльності перед гарячим сезоном.

    Ви повинні підготуватися до сезону як мінімум за 4-5 місяців до піку сезону, прийнявши комплексні заходи по збільшенню впізнаваності бренду в тих місцях, де знаходяться ваші клієнти в Інтернеті.

    Готуючись до пікового сезону, важливо:

    • подумати, чи потрібні цільові сторінки для розміщення сезонних фраз;
    • провести сезонний аналіз ключових слів;
    • створити стратегію контент-маркетингу – скласти список контенту, який потрібно буде написати, оновити або відредагувати;
    • продумати способи поширення контенту та де взяти зворотні посилання;
    • подбати про ефективність веб-сайту, щоб він працював безперебійно навіть при високій відвідуваності;
    • провести і впровадити SEO-аудит, виключивши грубі помилки які можуть вплинути на оптимізацію сайту;
    • переконатися, що сайт правильно відображається на мобільних пристроях;
    • продумати цінову політику, знижки, акції;
    • підвищити зручність використання сторінки (провести Usability-аудит).

    Перед гарячим сезоном краще утриматися від внесення серйозних змін на сайт (наприклад, переходу на нову CMS, зміна шаблону сайту), оскільки їхнє впровадження дуже часто пов’язане з виникненням безлічі несподіваних проблем. Додаткові роботи по програмуванню змушують відключати веб-сайт, що негативно позначається на його роботі і позиціях ключових запитів.

    До сезону необхідно розробити контент-план з переліком основних тем для підготовки матеріалів, які зможуть залучити на сайт потенційних клієнтів. Також не забудьте підготувати графік роботи і дотримуватися дедлайнів. Найкраще почати публікувати новий контент, насичений сезонними ключовими словами, як можна швидше, щоб роботи пошукових систем мали можливість проіндексувати новий контент сайту. Збільшуйте інтенсивність робіт поступово – навіть якщо ви досягнете гарної позиції в рейтингу незадовго до початку сезону, конкуренти можуть наздогнати вас в останню хвилину. Тому стежте за результатами веб-сайту в пошуку і не зупиняйте роботи за проектом.

    Додаткові заходи електронного маркетингу

    Ефект сезонного позиціонування можна підсилити за допомогою додаткових рекламних заходів:

    • оголошення Google Реклами – в розпал сезону показники кліків по рекламі будуть високими, але вибір відповідних, менш конкурентоспроможних ключових слів може дати вам шанс отримати ще більше конверсій;
    • спонсоровані статті – розміщуються на сайтах інформаційної індустрії, сайтах відомих блогерів і впливових осіб;
    • банери, слайдери, відповідні вкладки на сайті – якщо ви готуєте спеціальну акцію, обов’язково повідомте про це відвідувачам вашого магазину;
    • e-mail розсилки – підготуйте маркетингову кампанію електронною поштою, що адресується вашим підписникам;
    • відеомаркетинг – спробуйте відеокампанію, яка приверне увагу потенційних клієнтів.

    Як пережити падіння сезону

    Як пережити падіння сезону

    Керуючи компанією, продукти або послуги якої зазвичай носять сезонний характер, ви можете підготуватися до цього заздалегідь і відповідним чином скоригувати діяльність. Особливо дрібним підприємцям слід подумати про те, щоб застрахувати себе на той момент, коли сайт не приноситиме очікуваний трафік а, отже, не зможе досягти бізнес-цілей з отримання прибутку.

    Спосіб 1. Розширення асортименту

    Відомо, що у вас може бути кілька підприємств на кожен сезон, але не кожен може дозволити собі займатися декількома видами діяльності одночасно. Перший крок у цьому випадку – подумати про розширення асортименту вашої продукції.

    І тут потрібно бути обережним, щоб не помилитися. Робити з магазину «збірну солянку» – не найкраща ідея, адже це вплине на ідентифікацію і сприйняття компанії. Якщо ви керуєте магазином LEGO-конструкторів, інші іграшки можуть бути додатковим асортиментом (хоча в цьому випадку це не вплине на сезонність). Однак, якщо ви поповните асортимент … мобільними телефонами, ви можете отримати додатковий трафік, але сприйняття вашого магазину, як зазвичай, з LEGO буде сильно порушене.

    Приклад: парасольки – хороший приклад сезонного діапазону. Звичайні – ті, які ми возимо з собою в негоду – продаються в залежності від погодних умов.

    Добре, але що може зробити такий магазин, коли на вулиці сонячна погода? У даному випадку все досить просто – заходите на ринок з садовими парасольками (добре продаються в травні-червні, коли стає тепліше).

    Спосіб 2. Розпродаж

    Що ще може зробити підприємець? РОЗПРОДАЖ! Добре проведена рекламна кампанія може стати порятунком у міжсезоння. Особливо, якщо ви хочете «злити» асортимент, який у наступному сезоні буде застарілим/немодним. Протягом року розпродажі можна організовувати практично постійно. Найпопулярнішими є новорічні, святкові, розпродажі в Чорну п’ятницю і кіберпонеділок. Добре підготовлена ​​рекламна стратегія в ці періоди дозволить вам використовувати міжсезоння для збільшення продажів.

    Розумне сезонне планування SEO – запорука успіху!

    Сезонне позиціонування допоможе вам підвищити кількість цільової аудиторії на сайті і отримати додатковий дохід, якщо ви заздалегідь сплануєте свою діяльність у інтернет-маркетингу. Чим раніше ви почнете вкладати кошти у розвиток сайту і рекламу, тим кращих результатів вдасться досягти.

    Вести сезонний бізнес – не найпростіше заняття. Усвідомлена маркетингова стратегія, підтримка вашого бізнесу за допомогою SEO та відстеження поточних тенденцій можуть допомогти вам збільшити відвідуваність і продажі в міжсезоння.

    Найголовніше – і для підприємця, і для SEO-оптимізатора не прокидатися безпосередньо перед сезоном і ловити короткострокові рішення, а свідомо планувати і послідовно реалізовувати дії, ефект від яких буде помітний протягом всього року і більше.

    Поділитися:
    11.08.2021
    227

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: