Оптимізація рекламних кампаній Google AdWords – крок за кроком

    Оптимизация рекламных кампаний Google Ad

    Оптимізація рекламних кампаній – це мистецтво спостереження за даними про ефективність кампанії та реагування на них. Вибір кращих налаштувань (ключові слова, бюджети, ставки або розклад), а також тестування та вибір кращих рекламних повідомлень, текстів, які зацікавлять користувачів і спонукатимуть їх перейти на ваш сайт і досягти поставленої вами мети.

    Іншими словами, оптимізація рекламної кампанії AdWords – це «хороші зміни», які повинні позитивно вплинути на кампанію і поліпшити її результати.

    Про що потрібно пам’ятати?

    Коли ми починаємо створювати нашу першу і, можливо, наступну кампанію, ми повинні пам’ятати про кілька дуже важливих чинників, які здійснюють величезний вплив на її роботу. Вибір правильних налаштувань і регулярна оптимізація іноді можуть принести набагато кращі результати, ніж постійне підвищення бюджету. Тому пам’ятайте, що ефективна і дієва кампанія – це шлях до підвищення вашого прибутку! Оптимізація AdWords – ключ до вашого успіху!

    Нижче фахівці компанії «PROject SEO» представляють перелік налаштувань/важливих моментів оптимізації для кампаній Ads, про які слід пам’ятати.

    Оптимізація рекламних кампаній Google Ads – почнемо з основ!

    1. Правильно складіть розклад реклами. Ви можете показувати свою рекламу 24 години або тільки в певний час/дні. Також розклад показу оголошень AdWords дозволяє коригувати ставки залежно від часу доби:

    розклад показу оголошень Ads

    Наприклад, якщо позиція вашого оголошення у вихідні дні нижча, ніж у будні дні, ви можете трохи підняти ставки для кліків.

    1. Встановіть відповідний бюджет кампанії. Пам’ятайте, що занадто маленький бюджет може не привести до результатів. Завжди змінюйте бюджет під вимоги кампанії – перевіряйте, чи немає інформації про ліміт бюджету, і контролюйте частку в показах. У цьому допоможе статистика аукціонів Гугл:

    статистика аукціонів Гугл

    Щоб використовувати його якомога краще, в окремих випадках створіть загальний бюджет для кількох кампаній – система виділить більшу його частину на кампанію, яка в даний момент вимагатиме цього.

    1. Налаштуйте конверсії! У 99% випадків цей показник є найважливішим, і його потрібно використовувати для оптимізації кампанії. У вас багато можливостей. Ви можете виміряти: кількість і вартість транзакцій, повідомлення/записи, телефонні дзвінки, завантаження програми, бронювання, відправку повідомлення, перехід на вкладку з контактною інформацією. Пам’ятайте, що у вашому розпорядженні також транзакції електронної торгівлі, цілі та події в Google Analytics.
    2. Використовуйте відповідний метод призначення ставок для своєї кампанії: якщо потрібне регулярне коригування ставок AdWords, використовуйте призначення ставок вручну, але якщо ви працюєте над великою кампанією, розгляньте можливість використання розумної стратегії призначення ставок. Оптимізуючи ставки, не забувайте контролювати частку показів реклами, тут вам також знадобиться статистика аукціонів Google AdWords і постійний аналіз даних. Також пам’ятайте, що на різних пристроях ви можете робити ставки у різний спосіб.
    3. Перед запуском кампанії переконайтеся, що сайт, який ви просуваєте, адаптований для мобільних пристроїв. Оптимізація Google Ads – це одне, але ви повинні також подбати про низький показник відмов.
    4. В акаунті кампанії встановіть відповідні стовпці, які дозволять вам швидко перевірити найбільш важливу статистику кампанії:

    Оптимізація Google Ads - стовпці статистики

    1. Для кампаній в пошуковій мережі відповідним чином згрупуйте ключові слова та створіть для них окремі групи оголошень. Використовуйте ключові слова в різному типі відповідності (також використовуйте планувальник ключових слів).

    Щоб вибрати правильні фрази і ставки для натискання на текстові оголошення, ви можете перевірити планувальник ключових слів. Крім того, система повідомить вам, якщо ставка, обрана для ключового слова, занадто низька. На самому початку спробуйте встановити трохи вищі ставки за клік, намагайтеся знижувати їх у міру просування кампанії.

    1. Створіть як мінімум два різних текстових оголошення і одне адаптивне в кожній групі. Цей крок дасть можливість – після збору відповідних даних – вибрати більш ефективну рекламу і проводити подальшу роботу над нею.
    2. Надайте користувачам Інтернету якомога більше інформації в змісті ваших рекламних оголошень. Покажіть, що відрізняє ваш продукт/послугу. Якщо в даний час ви пропонуєте акцію або розпродаж, не забудьте повідомити про це потенційного клієнта:

    показ оголошення з акцією

    Приклад показу оголошення з акцією

    1. Допоможуть підвищити очікуваний CTR і розширення оголошень AdWords. Вони дозволяють збільшити розмір оголошення в пошуковій видачі і надати користувачам Інтернету якомога більше цінної інформації. Наприклад, уточнення в Гугл Рекламі дадуть можливість коротко, лаконічно передати найголовніше, про діяльність компанії.
    2. Завжди, завжди включайте в свою рекламу переконливий заклик до дії. Однак пам’ятайте, що його слід адаптувати до пропозиції. Якщо ви пропонуєте ремонт меблів, не пишіть «Купи зараз!». А якщо ви продаєте парфумерію, спробуйте слоган «Замовити сьогодні» замість «Скористайтеся нашими послугами». Також відзначте безкоштовну доставку або знижку після реєстрації на сайті (якщо, звичайно, ви пропонуєте такі бонуси).
    3. Не витрачайте свій бюджет на невідповідні фрази. Перед запуском кампанії завжди додавайте заздалегідь підготовлені виключення, списки мінус-слів (наприклад, якщо ви продаєте новий дитячий одяг, виключіть жіночий, чоловічий та вживаний одяг). Крім того, регулярно перевіряйте звіт по пошуковим запитам і виключайте фрази, за якими більше не повинно з’являтися ваше оголошення.
    4. Після запуску кампанії протестуйте її роботу: введіть ключову фразу і перевірте, чи відображається реклама. Якщо реклама показується, натисніть на оголошення, виконавши тестовий перехід, щоб переконатися, що дані будуть фіксуватися.
    5. Часто пошукова система сама підказує, що потрібно внести певні зміни. Слідкуйте, щоб показник оптимізації Google Ads не був занадто низьким, постійно працюйте над рекомендаціями:

    Пример рекомендаций от Google Ads

    Приклад рекомендацій від Google Ads

    1. Для кампаній у Медійній мережі пам’ятайте про параметри категорій сайтів: виключіть всі категорії сайтів, на яких не повинна показуватися ваша реклама (наприклад, ігри).
    2. Направляйте інтернет-користувачів на відповідну цільову сторінку. Якщо ви рекламуєте кілька різних продуктів, зверніть увагу, що кожна група оголошень може мати відповідний URL. Направлення користувачів Інтернету на вашу домашню сторінку – не завжди найкраще рішення. Вибір правильної цільової сторінки часто допомагає знизити показник відмов. Важливо також, щоб потрапляючи на сторінку, користувач провів на ній якомога більше часу. Тому подумайте, як підвищити якість цільової сторінки AdWords.
    3. Виключіть неефективні ключові слова, тобто ключові слова, які не генерують трафік або по них фіксуються високі витрати, але вони не конвертуються.
    4. Контролюйте позиції оголошень і їхні показники якості – в разі поганих результатів спробуйте поліпшити свої оголошення. Правила Гугл АдВордса свідчать, що краще використовувати ключове слово в заголовку, а також тексті опису. Це дасть користувачеві максимум інформації про те, що він шукає.
    5. По можливості завжди використовуйте ремаркетинг – нагадайте про себе користувачам Інтернету, які раніше відвідували ваш сайт.
    6. На самому початку роботи з кампанією підготуйте відповідні списки ремаркетингу (наприклад, для нових користувачів, всіх користувачів або користувачів, які покинули кошик, не завершивши транзакцію), у них буде час зібрати необхідну кількість аудиторії.
    7. У перші дні роботи особливо важливий уважний аналіз рекламної кампанії AdWords. Перевірте, чи є прийнятним бюджет, і чи не викликають певні ключові фрази/оголошення занадто великих витрат. Збільште ставки, щоб підняти позиції оголошень, які знаходяться занадто низько.
    8. Через кілька днів трохи знизьте ставки для фраз/оголошень, які знаходяться на перших позиціях і відображаються найбільш часто.
    9. Контролюйте не тільки кількість кліків, але і конверсій. Також перевірте позиції оголошень, CTR, звіт по пошуковим запитам. Шукайте нові ключові фрази, але також призупиняйте ті, які мають низький рейтинг ключових слів Гугл і не генерують трафік.
    10. Не вносьте у кампанію багато змін відразу або занадто часто. Щоб побачити, наскільки ефективні зміни, потрібен час. Оптимізація пошукових кампаній AdWords любить аналітичний підхід.
    11. Гарна ідея – скласти графік заходів, щоб систематизувати роботу по кампанії. Тому намагайтеся вносити зміни регулярно, наприклад, додавати виключення кожні два тижні в понеділок (якщо, звичайно, ви не запускаєте велику кампанію і вам потрібно додавати виключення частіше), оновлюйте зміст оголошення, наприклад, кожні 2-3 місяці.
    12. Працюючи над кампанією AdWords, не забувайте про свій обліковий запис Google Analytics – він допоможе вам контролювати кількість сеансів, їхню тривалість і показник відмов.
    13. Також пам’ятайте, що різні типи кампаній в Google Adwords вимагають індивідуальних налаштувань параметрів, і не завжди одні й ті ж налаштування будуть працювати для кількох різних кампаній (навіть, якщо вони застосовуються до одних і тих самих продуктів/послуг). Скористайтеся наведеними вище порадами, але не забувайте, що статистика кампанії є найбільш важливою. Тому приймайте рішення усвідомлено і, як говорилося раніше, не вносьте занадто багато змін одночасно.
    14. У своїй товарній кампанії подбайте про якість фідів товарів. Оптимізуйте назви продуктів, описи та фотографії. Заохочуйте людей відвідувати ваш сайт за допомогою красивої графіки і відповідної назви продукту.
    15. Якщо в торговельній кампанії зібрано достатню кількість конверсій – створіть Розумну торгову кампанію. Додатковим плюсом є те, що вона працює як динамічний ремаркетинг. Тобто користувачу буде повторно показуватися не просто інформація про сайт, який він відвідував. А конкретні товари, які він переглядав:

    оптимізація в торговій кампанії google

    Як часто треба оптимізовувати свою кампанію Ads?

    Це складне питання – ми оптимізуємо деякі показники щодня, деякі – щотижня, а інші – щомісяця або щокварталу. Здебільшого, після того, як кампанія стартує, через 1-2 дні після старту, варто зробити перші спостереження і виправлення. Пізніше, для більшості кампаній, незначна щотижнева оптимізація кампанії Adwords і щомісячний детальний АДС аналіз і внесення необхідних правок (оптимізація ключових слів, при необхідності створюються нових груп оголошень Adwords, аналіз ефективності стратегії призначення ставок тощо).

    Не варто занадто часто оптимізовувати рекламну кампанію, адже це може мати контрпродуктивний ефект – наприклад, вносячи зміни в кампанію на основі даних тільки за попередній день, легко потрапити в пастку прийняття рішень на основі неповних даних.

    Поділитися:
    20.08.2021
    490

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: