Оптимізація сайту під голосовий пошук

    Оптимизация сайта под голосовой поиск

    Статистика показує, що в країнах Заходу і Америці користувачі частенько вдаються до голосового пошуку, як більш комфортного способу отримати необхідну інформацію в Інтернеті. Їх число становить приблизно близько 30%, в той час як УАНЕТ дістає подібних запитів тільки, порядку, 5-10-ти%. Проте, власникам україномовних і російськомовних веб-ресурсів варто задуматися над SEO-оптимізацією сайтів під голосовий пошук в Google, оскільки кількість відвідувачів, які віддають перевагу більш зручному способу, швидко збільшується. Власники інтернет-магазинів, корпоративних сайтів і інформативних порталів, що не відповідають новим віянням, будуть поступово втрачати частину своєї цільової аудиторії.

    Суть голосового пошуку та його особливості

    Суть голосового пошуку

    Досвідчені користувачі, навряд чи потребують роз’яснення даного поняття, так як воно стає зрозумілим інтуїтивно. Голосовий пошук – це розширення, що перетворює звукові коливання голосу в традиційний для пошукових систем текст, що позбавляє від необхідності набирати його на клавіатурі. Найбільш активно голосовий пошук використовується на мобільних гаджетах.

    Для того щоб оцінити реальну необхідність в SEO оптимізації сайту під голосовий пошук, потрібно проаналізувати його особливості.

    До таких належать:

    • Лаконічність викладу і більший обсяг запиту розмовної мови. Для порівняння: якщо в тестовій версії запит звучить «кросівки бренд недорого», то в голосовому варіанті, найімовірніше, це буде фраза «де можна купити оригінальні кросівки за подібною ціною?» Як видно з прикладу ключові фрази можуть мати значні розбіжності.
    • Значна частина пошукових запитів в голосовому режимі надходить з мобільних пристроїв і спеціалізована під локальний пошук, оскільки частіше додатком користуються в дорозі, коли вдаватися до набору тексту вкрай незручно.

    Викладені нижче рекомендації щодо оптимізації сайту під голосовий пошук базуються на зазначеній вище специфіці даної технології.

    Регламент здійснення оптимізації веб-ресурсу під додаток

    1. Оптимізація швидкості

    Переоцінити важливість швидкості роботи сайту складно, і користувачі віддають перевагу саме «літаючим» сторінки. Крім того, швидкість життєво необхідна для якісного ранжування в органічному пошуку Google і Яндекс. Щоб переконатися в достатній швидкодії, слід скористатися корисним інструментом, Google PageSpeed Insights,який не тільки оцінить «спритність» сайту, але і порекомендує заходи щодо екстремуму (оптимальне співвідношення max і min) швидкості. Для цього:

    • перейшовши на вказаний сервіс, введіть адресу сторінки в відповідне поле і запустіть процедуру аналізу;

    Google PageSpeed Insights

    • після отримання результатів ретельно вивчіть їх і зверніть увагу на поради, які допоможуть удосконалити показники.

    поради щодо оптимізації завантаження

    Для перевірки відгуку сервера і швидкості відображення контенту всіх сторінок ресурсу існує сервісна програма Netpeak Spider. Простий і зрозумілий інтерфейс не викличе труднощів при роботі з ним:

    • після входу в програму, в адресному рядку введіть свій домен і запустіть процес обробки даних кнопкою «старт»;
    • коли сканування буде завершено, загляньте в стовпці таблиці, де відображені дані по часу завантаження сервера і контенту. При недостатній швидкості роботи однієї зі сторінок або декількох, бічна панель відобразить «помилка» – поріг швидкодії можна змінювати в налаштуваннях.

    netpeak spider

    У разі необхідності збільшення швидкості відповіді сайту, можна провести наступні дії:

    • скористатися більш ефективним сервером для сайту або перейти на VPS;
    • привести бази даних в максимально оптимальне співвідношення:
      • знизити вагу баз за допомогою відповідних інструментів;
      • виконати налаштування кешу в оперативний режим для найпоширеніших запитів;
      • об’єднати таблиці сховищ інформації, використовуючи оператор мови SQL JOIN.
    • Встановити розширення для PHP, яке підніме ефективність роботи інтерпретатора, збільшивши швидкість відповіді і зменшивши навантаження.
    • Виконати налаштування серверного кешування.

    2. Структурування даних

    Хоча безпосередньо на ранжування, структуровані дані сайту і не роблять впливу, зате допомагають системам пошуку з високою точністю і швидкістю визначати контент для видачі інтернет-аудиторії. Так мікророзмітка в Google забезпечує моментальні відповіді з різної тематики і фрагменти вихідного тексту до них, де відображені контакти, ціни та інше.

    розширені сніппети

    Завдяки розширеним сніпетам користувач визначає для себе доцільність відвідин ресурсу, економить свій час і знижує показник відмов у аналітиці самого сайту.

    Домогтися ефективного структурування в багатьох випадках допомагає технологія «schema.org», яка впроваджується на веб-ресурс. Це можна зробити, скориставшись:

    • програмним кодом Schema-creator для СУ сайту з відкритим вихідним кодом;
    • інструментами мікророзмітки від Google;
    • налаштувати вручну, якщо є досвід роботи з мовою розмітки гіпертексту (HTML).

    3. Якісний контент

    Повертаючись до вже сказаного, згадаємо, що запити в голосовому режимі мають відмінності від традиційних текстових. Ця обставина вимагає перед початком процесу оптимізації сайту під голосовий пошук провести ретельний аналіз фраз, які використовуються користувачами.

    Справжньою підмогою в цій справі стане один з сервісів збору і обробки ключових слів, такий як, наприклад, SerpStat. Даний інструмент допоможе отримати список необхідних слів і фраз, доповнити його самостійно питаннями, які з великою ймовірністю можуть бути озвучені у пошуку. Можна також додатково ознайомитися з подібними виразами в Гугл-системі під результатами видачі внизу сторінки.

    Алгоритм дій при використанні сервісу голосових ключів:

    • зайдіть в програму, знайдіть розділ аналізу фраз, в ньому перейдіть в «Контент-маркетинг», а потім – в «Пошукові запити»;
    • у відповідне поле впишіть вихідну фразу, яка відображатиме основну суть вашого контенту, і запустіть обробку;
    • отриманий перелік ключових слів буде представлений, як реально існуючими запитами, так і тими, що з великою ймовірністю можуть прозвучати – всі вони знадобляться при складанні семантичного ядра під мовний пошук.

    serpstat Контент-маркетинг

    пошукові питання

    Моменти, які вимагають особливої ​​уваги, при створенні контенту:

    • зміст тестів має бути розгорнутим і наповненим, що підвищитб рівень ранжування і буде легким для сприйняття інтернет-аудиторією, але і не варто забувати, що стислість – сестра таланту, уникати «води»;
    • максимально точна відповідність вмісту сайту запитам у пошуку забезпечать високі позиції для сайту, хорошу конвертацію і приплив трафіку. В ідеалі, добре б до питань прописувати і їх рішення, а ключові слова вносити і в мета-теги.

    4. Адаптація під мобільні гаджети

    Оптимізації сайту під голосовий пошук буде малоефективною, якщо відсутня функціональна підтримка взаємодії з мобільними пристроями. Існує кілька методів адаптації, але частіше всі вдаються до найбільш зручних і простих:

    • мобільна версія сайту створюється за типом традиційної з використанням окремих особливостей, що забезпечують адекватне відображення сторінок на девайсах;
    • адаптивна верстка є більш «просунутою», оскільки дизайн сайту «пристосовується» до екранного розширення смартфона.

    Перевірити якість оптимізації сайту до «мобільників» можна за допомогою програми Mobile Friendly Test, яка запросить лише URL сторінки і один клік для запуску. По закінченню роботи, сервіс виведе на екран повідомлення про результати її результаті.

    mobile friendly test

    5. Видимість в результатах локальної видачі

    Щоб ваша цільова аудиторія, яка перебуває недалеко і проявляє інтерес до товарів / послуг саме в цій локації, мала можливість знайти шукане без жодних зусиль, зареєструйте своє підприємство на сервісі Google My Business. Нескладна процедура підвищить вашу видимість в локальних результатах видачі.

    Щоб уникнути непорозумінь, точно вкажіть дані в анкеті. Після цього залишиться тільки коротко описати діяльність компанії, вказати категорію, до якої вона відноситься, вставити зображення.

    Google My Business

    Підіб’ємо підсумки

    Основними користувачами Інтернету України є молодь, яка переважно заходить в нього з мобільних девайсів, що з кожним днем підвищує кількість мовних звернень до пошукових систем. Без оптимізації сайту під голосовий пошук власники бізнесу будуть втрачати значну кількість можливих покупців товарів і послуг, а більш активні конкуренти зможуть обійти їх на ринку, завдяки більш широкому охопленню інформаційного поля.

    Поділитися:
    12.02.2019
    399

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: