Нові рекомендації Google щодо написання заголовків сторінок

    Новые рекомендации Google по написанию заголовков страниц

    Нові документи від Google пропонують оновлені методи написання заголовків та сторінок.

    Google опублікував оновлені рекомендації щодо написання заголовків сторінок, у тому числі поради про те, як запобігти заміні заголовків у результатах пошуку.

    Спосіб створення заголовків сторінок у результатах пошуку було змінено ще у серпні. Google випустив оновлення, призначене для заміни деяких заголовків сторінок у пошуковій видачі текстом, який став більш читабельним і доступним. Повідомляється, що це оновлення торкнулося менше ніж 20% заголовків сторінок. Хоча, можливо, це число може стати ще меншим, якщо сайти почнуть дотримуватися нових рекомендацій Google.

    У новому документі, який знаходиться в розділі Advanced SEO в Google Search Central (Центр пошуку Google), компанія надає переглянутий набір провідних методів написання заголовків сторінок. Google також перераховує найпоширеніші проблеми, що призводять до заміни заголовків сторінок.

    Рекомендації Google щодо написання посилань на заголовки

    Інтерактивні заголовки, за якими користувачі переходять на сторінки, знайдені в результатах пошуку, називаються посиланнями на заголовки. Раніше вони називалися мета-заголовками чи просто заголовками сторінок. Важливо розуміти новий термін, щоб розрізняти їх, тому що мета-заголовок і посилання заголовка можуть бути різними частинами тексту, навіть якщо вони є заголовками сторінки.

    Ви можете вказати свої переваги щодо того, що ви хочете, щоб Google відображав як посилання заголовка, написавши текст-опис в елементі <title>. Незалежно від того, чи використовує Google ваш переважний заголовок або вибирає альтернативу, текст в <title> буде використовуватися для пошуку.

    Як Google генерує посилання на заголовки

    Посилання на заголовки на сторінках результатів пошуку Google враховують як вміст сторінки, так і посилання на неї, які відображаються в Інтернеті. Google прагне відображати заголовок, який найкраще представляє та описує кожну сторінку.

    Поширені проблеми з елементами заголовка

    Google перераховує причини, через які посилання заголовка в результатах пошуку може відрізнятися від елемента заголовка:

    • Неповний заголовок (Incomplete): напівпусті заголовки або відсутній текст-опис. Приклад: <title> | Назва сайту </title>.
    • Застарілий (Obsolete): заголовок не оновлюється, щоб відобразити оновлення основного змісту. Ця невідповідність може виникнути у статті, присвяченій щорічному огляду, в якій рік за роком використовується та сама URL-адреса.
    • Неточний (Inaccurate): елемент заголовка неточно відображає основний зміст.
    • Мікрошаблонний текст (Micro-boilerplate text): В елементах <title> для багатьох сторінок сайту повторюється шаблонний текст.

    Рекомендації Google для написання заголовків

    Рекомендації Google для написання заголовків

    Тег title:

    • Переконайтеся, що кожна сторінка вашого сайту має свій власний заголовок, вказаний в елементі <title>.
    • Створюйте унікальні заголовки для кожної сторінки та уникайте шаблонного тексту.
    • Заголовки мають бути короткими.
    • Пишіть конкретні заголовки вмісту сторінки та уникайте шаблонного тексту, наприклад «Домашня сторінка» на головній сторінці.
    • Не дублюйте текст у заголовках, щоб додати додаткові ключові слова.
    • Брендуйте свої заголовки, коли це доречно, додаючи назву сайту або компанії перед ними. Наприклад, головна сторінка підходить для використання такої рекомендації. Але це не обов’язково має використовуватись на кожній сторінці.

    Контент на сторінках:

    Також для створення посилань на заголовки у видачі Google може використовувати:

    • Ієрархію заголовків, особливо важливий заголовок <h1>.
    • Інший великий та помітний контент, створений з використанням стилів.
    • Інший текст, який міститься на сторінці.
    • Якірний текст.
    • Текст на посиланнях, що вказують на сторінку.

    Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете уникнути поширених проблем, що можуть призвести до заміни Google заголовка, якому ви віддаєте перевагу.

    Але хочемо звернути вашу увагу, що навіть якщо ви будете дотримуватися всіх рекомендацій і не допускати помилок, алгоритм Google все одно може вирішити замінити заголовок, який ви би хотіли використати, чимось іншим.

    Поділитися:
    11.12.2021
    306

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: