25 речей, які не можна робити у соціальних мережах

    Бренди мають бути активними у соціальних мережах, але наявність власного голосу не означає, що ви можете публікувати повідомлення бездумно. Ми підготували 25 речей, які НЕ слід робити у соціальних мережах.

    Зміст:

    Соціальні мережі можуть перетворити ваш бренд на величезну імперію. Але якщо ви будете не обережними, вони можуть зробити й протилежне.

    Візьмемо, наприклад, Snapchat.

    У 2018 році Snapchat запустив рекламну гру під назвою «Щоб би Ви зробили?». Одне із запитань полягало в тому, чи віддадуть перевагу користувачі «Дати ляпаса Ріанні» чи «Вдарити Кріса Брауна».

    Результат? Світове обурення та збиток у 800 мільйонів доларів для Snapchat.

    Звичайно, поганий смак оголошення очевидний. Ніхто не хоче грати у гру, засновану на домашньому насильстві. Але чи знаєте ви, що є інші менш помітні помилки у соціальних мережах, які призводять до поганої репутації та нездатності розвивати ваш бренд?

    Ось деякі з них, які вам ніколи не слід робити.

    25 грубих помилок у соціальних мережах, від яких слід триматися подалі

    1. Несвоєчасність із поточними тенденціями.

    У 2016 році Венді опублікувала мем про жабу Пепу, вибраною їхнім талісманом.

    Вони не знали, що миле жабеня з мультика нещодавно стало уособленням расизму та переваги білих.

    Венді та жаба Пепе

    Неважко уявити результат.

    Щоб уникнути подібної помилки, проведіть невелике дослідження, перш ніж розміщувати щось у соціальних мережах.

    2. Розміщення нечутливого змісту.

    Будьте гумористичні, але тримайтеся подалі від байдужих жартів.

    3. Комбінування бізнес-акаунту з особистим акаунтом.

    Важливо бути цікавим, але не забувайте розрізняти ділові та особисті повідомлення.

    Наприклад, не публікуйте фотографію того, що ви їли на обід у своєму корпоративному обліковому записі.

    4. Злитися, коли отримуєте негативні коментарі.

    негативные отзывы

    У міру росту вашого бренду ви отримуватимете як позитивні, так і негативні відгуки. Пам’ятайте, що негативні коментарі допомагають вам стати кращими. Поставтеся до них неупереджено і спробуйте вирішити проблему замість того, щоб чинити опір. Коли ви прикладаєте щирі зусилля, щоб допомогти клієнтам вирішити їхні проблеми, ви одночасно заспокоюєте клієнтів та отримуєте внесок у покращення вашого бренду.

    5. Ігнор процесу редагування.

    Перш ніж публікувати щось у соціальних мережах, ретельно відредагуйте текст. Опечатки та граматичні помилки будуть помічені читачем, і вони не принесуть жодної користі вашому бренду.

    6. Нездатність виправити помилки.

    Незалежно від того, наскільки суворо ви дотримуєтеся своїх правил і рекомендацій, помилки будуть з’являтися час від часу (бо всі ми люди, вірно?). Якщо помилки не можна виправити, прийміть це як досвід, проаналізуйте їх, щоб ситуація не повторилася.

    вишла за молоком

    укрзалізниця

    7. Публікувати пости лише тоді, коли надходить натхнення.

    У своєму обліковому записі в соціальній мережі ви можете публікувати пости в будь-який час, коли у вас є на цей відповідний настрій. Але все зовсім не так з вашим бізнес-акаунтом. Фактично, чим більше ви опублікуєте, тим більше охоплення ви отримаєте.

    Ось короткий посібник про те, як часто слід публікувати повідомлення в різних соціальних мережах:

    • Facebook та Instagram: один або два рази на день.
    • Twitter: 5-10 твітів на день.
    • Linkedin: 20 постів на місяць.

    8. Забути про свою місію зі збагачення життя ваших підписників.

    Відкриття бізнесу – це не лише підвищення вашого потенційного прибутку. Йдеться про розробку продукту чи послуги, які збагатять життя людей. Тому, коли ви уявляєте свій бренд у соціальних мережах, зробіть своєю метою відобразити цю місію. Діліться змістом, який є корисним, актуальним для людей. Збагатіть їхнє життя.

    9. Занадто наполеглива реклама.

    Просувати нові продукти в соціальних мережах – це хороша практика, але не перестарайтеся. Ніхто не продовжуватиме стежити за брендом, який постійно підштовхує їх до покупки.

    10. Ігнорування коментарів до ваших постів.

    Взаємодія у соціальних мережах є головним пріоритетом. Тому, коли передплатники коментують ваші повідомлення, важливий фідбек.

    Ось кілька порад, як відповідати на коментарі:

    • Будьте дружелюбними, але професійними.
    • Проаналізуйте те, що говорять люди, та напишіть відповідну відповідь. Не відповідайте просто так: “Дякую за коментар!”
    • Будьте корисними. Ваша мета повинна полягати в тому, щоб користувачі почувалися задоволеними.

    11. Обмеження однією платформою соціальних мереж.

    Facebook – найбільша на сьогоднішній день соціальна мережа з більш ніж 2 мільярдами користувачів. Хоча ви повинні проявляти активність у Facebook, не упускайте з уваги інші популярні соціальні мережі, які обслуговують аудиторію, крім Facebook. Деякі з них включають Linkedin (660 мільйонів учасників) для бізнес-користувачів та інші соціальні мережі.

    12. Занадто велика активність у всіх соціальних мережах.

    Не обмежуйте себе Facebook, але й не перестарайтеся з активністю у всіх соціальних мережах. Головне – визначити, у яких мережах ваша потенційна аудиторія найактивніша. Наприклад, якщо ви працюєте з діловими людьми, зосередьтеся на LinkedIn. Якщо ваші клієнти здебільшого молоде покоління, протестуйте роботу в Tik Tok.

    13. Купівля підписників.

    Купівля підписників

    Хотя есть соблазн быстро увеличить список подписчиков, покупать подписчиков – плохая идея. Количество – это еще не все. Лучше один человек, взаимодействующий с вашим брендом, чем сотня людей, которые его игнорируют.

    14. Ігнор фото та відео.

    Фотографії та відео, зроблені правильно, привертають увагу.

    15. Забувати про свою цільову аудиторію.

    Якщо ваша цільова аудиторія – світ бізнесу, тоді інформація про зірок шоу-бізу буде просто недоречною. Звичайно, якщо ви не є представником медійного бізнесу.

    16. Задоволення універсальним.

    Знайдіть спосіб зробити все, що ви публікуєте унікальним. Ось кілька ідей, які працюють:

    • Візьміть інтерв’ю у задоволеного покупця.
    • Поділіться особистою історією.
    • Дайте відповідь на запитання, яке зазвичай задають клієнти у вашій ніші.

    17. Не використовувати хештеги.

    хештеги

    Хештеги дають користувачам соціальних мереж путівник пошуку в Інтернеті того, що для них важливо. Використання правильних підвищить ваш бренд і приверне до вас більше уваги.

    18. Опублікувати “нейтральний” контент.

    Соціальні мережі – це все про зв’язки. Користувачі хочуть спілкуватися з людьми, а не з роботами. Тож робіть свої пости цікавими, дружелюбними та пізнавальними.

    19. Відмова від здорової конкуренції.

    Проводьте конкурси у соціальних мережах, коли можете! Вам не обов’язково пропонувати подорож до Італії або мільйон доларів. Іноді подарункових сертифікатів достатньо, щоб підвищити зацікавленість брендом.

    20. Робити все самому.

    Ви готуєте 2 пости у Facebook, 10 сторіс у Instagram, 30 пінів та 10 твітів за один день? Роблячи це самостійно, ви згубно впливаєте на якість контенту. Що робити? Найміть технічно підкованого, дотепного та досвідченого менеджера по роботі з соціальними мережами.

    21.Не використовувати інфлюенсерів (впливових осіб).

    інфлюенсери

    Вплив маркетингу – це сильна стратегія, яка обіцяє величезну рентабельність інвестицій. Підбираючи впливову людину, не вибирайте випадкових знаменитостей чи експертів, які позуватимуть із вашим продуктом за гроші. Важливо проаналізувати діяльність, специфіку, попередні рекламні кампанії блогерів та інших знаменитостей. Безперечно, блогер, який регулярно рекламує засоби догляду та українські бренди одягу, буде недоречно виглядати у рекламі будівельних матеріалів. Хоча часто відомі блогери під час ремонту у власній квартирі примудряються прорекламувати магазини будматеріалів, бренди сантехніки чи компанії, що займаються виготовленням кухонних меблів. Тут важливий аналіз.

    22. Бути надто випадковим.

    Позбавтеся жаргону, абревіатур та скорочень. Хоча відома мережа салонів краси G.Bar використовує саме такі скорочення у своїх постах. І робить це успішно. Але це скоріше просто “фішка” бренду.

    Позбавтеся жаргону, абревіатур та скорочень

    23. Не одержувати допомоги від реклами.

    Повідомлення від користувачів із сім’ї, друзів та улюблених сторінок можуть легко затьмарити контент вашого бренду в соціальних мережах. І тут рекомендується посилити свій маркетинг з допомогою платної реклами.

    24. Завжди публікувати лише свій власний контент.

    Обмін контентом від інших користувачів, які дотичні до вашої ніші, є корисним для ваших підписників. Крім того, це дає змогу вам використовувати свій бренд, ототожнюючи себе з відомими особами та компаніями.

    25. Забувати слухати.

    Чим більше зростатиме ваш бренд, тим більше про нього говоритимуть. Обов’язково слухайте.

    Підсумок

    Як уникнути грубих помилок у соціальних мережах, які дорого коштуватимуть вашій маркетинговій кампанії? Бажаєте, щоб ваша кампанія у соціальних мережах приносила лише прибуток, а не працювала проти вас?

    Все зводиться до знання того, де провести межу між гарною та поганою маркетинговою практикою.

    • Будьте дружелюбними, але професійними.
    • Будьте відвертими, але не бездушними.
    • Будьте особистими, але не надто випадковими.
    • Розміщуйте свій контент, але не дуже багато.
    • Просувайте свою продукцію, але не продавайте.

    Щойно ви знайдете правильний баланс для кожного аспекту вашої кампанії, ви будете на шляху до успіху!

    Поділитися:
    30.11.2021
    508

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: