Конструктор сайтів або CMS: що краще?

    Конструктор сайтов или CMS

    Сучасна людина уже звикла до думки, що не світ її ловить, а навпаки – вона має встигати за шаленим розвитком світу. Технології та наука давно зробили крок уперед, тим самим створюючи для людства додатковий комфорт та можливості. З поняттям сайту рано чи пізно стикається кожен – лише у соцмережах деякі користувачі проводять щодня більшу частину доби. Те, що цим можна вдало користуватись для заробітку, уже давно зрозуміло, особливо, якщо вам є що запропонувати – товари або певні послуги. Найперше, що спадає на думку – рекламувати себе в мережі за допомогою сайту. 

    Конструктор сайтів або CMS

    За спостереженнями маркетологів, наявність власного сайту підвищує репутацію у очах споживача. Ви займаєтесь вирощуванням тюльпанів? Опублікуйте фото квітів на сайті, напишіть короткі відомості про сорт, спосіб вирощування, закиньте кілька корисних порад, вкажіть ціну і спосіб доставляння – і, будь ласка, інтернет-магазин готовий. На сайті можна розмістити інформацію про компанію та її діяльність, запустити яскраву рекламу для бренду, оформити онлайн-екскурсії, продаж курсів тощо – в епоху пандемії це досить зручно і прогресивно. 

    Однак після прийняття рішення про власний ресурс, з’являється нове питання –  як саме його отримати? Можна закласти чималий бюджет, найняти команду спеціалістів або звернутися по допомогу до фрилансерів на біржах – і за деякий час отримати готовий результат. 

    Якщо ви бажаєте зекономити, і є час для того, щоб розібратись самостійно – тоді можна спробувати власноруч створити сайт. Від того, для якої потреби ви плануєте створити сайт, залежить спосіб його реалізації. Зокрема йдеться про платформи для створення сайтів, а саме – конструктори та CMS.

    Читайте також: платформи для створення сайтів – незалежний рейтинг.

    платформи для створення сайтів

    Конструктори сайтів – це онлайн-платформи та різновиди програмного забезпечення, за допомогою яких можна створювати та підтримувати веб-ресурси. Як правило, ці сервіси розраховані на користувачів без спеціальних знань у веб-розробці – вони мають інтуїтивно-зрозумілий інтерфейс та технології, у принципах роботи яких дуже легко розібратися навіть новачкові. 

    Зазвичай конструктори пропонують різноманітні готові шаблони у яких достатньо замінити контент – і сайт готовий до запуску. Проте доступні також безліч інструментів, що дозволяють кастомізувати шаблон або створити з нуля. Конструктор може бути окремим сервісом, або додатком певної системи, яка пропонує хостинг та домени. Отже, щоб створити сайт на конструкторі, вам потрібно лише: зареєструватись у системі, вибрати шаблон, наповнити контентом і (частіше за все) оплатити послуги сервісу. Все, ваш сайт готовий, наступні кроки – стилізація та просування. 

    CMS (Content Management System) – це система керування контентом, готовий “двигун” сайту. Щоб працювати з такою системою, необхідно мати хоча б мінімальні навички у програмуванні, адже на деяких CMS на саме лише її встановлення потрібно витратити багато часу. За умови достатньої кількості знань CMS надає набагато більше можливостей для створення та редагування сайту ніж конструктор, сайт на CMS можна створити практично з будь-яким дизайном, втіливши найвибагливіші ідеї. Для створення сайту на CMS потрібно: встановити систему, вибрати шаблон (якщо є безплатні у доступі, якщо ні – придбати окремо), наповнити сайт контентом, оплатити та налаштувати хостинг.   

    Щоб детальніше ознайомитись з обома способами розробки сайтів, розглянемо їх основні переваги та недоліки. 

    Переваги та недоліки конструкторів сайтів

    Переваги: 

    • Економія коштів. Щоб розробити сайт на конструкторі вам не знадобиться команда спеціалістів зі створення дизайну, верстки тощо – все можна зробити самостійно.
    • Економія часу. Зазвичай конструктори мають низький поріг входу і розраховані на початківців, тому витрачати час на опанування веб програмування вам не доведеться.
    • Безпека. Створюючи сайт на конструкторі можна забути про питання, які пов’язані з налаштуваннями безпеки даних, працездатності сайту, шаблону, віджетів тощо, – все це бере на себе сервіс. Якщо ви виявите певний недолік, для його усунення необхідно лише написати у технічну підтримку. 
    • Оновлення та оптимізація. Оскільки на ринку представлено немало платформ для створення сайтів, конкуренція висока і мотивує розвиватися. Зазвичай сайти на конструкторах швидко завантажуються. І час від часу сервіси радують користувачів оновленнями функціоналу, віджетів, застосунків, шаблонів та ін. 

    Переваги та недоліки конструкторів сайтів

    Недоліки: 

    • Однотипність сайтів. Дуже складно створити унікальний дизайн на конструкторі, використовуючи готовий шаблон, модулі та блоки. Саме можливостями глибокої кастомізації конструктори зазвичай обмежені. Навіть для професійних розробників буде складно кардинально змінити дизайн, адже у більшості конструкторів вихідний код закритий і максимум, що можна зробити – інтегрувати сторонній код. 
    • Відсутня можливість перенести сайт. Конструктори розміщують сайт на своїй системі, тому не можна “переїхати” на інший хостинг або конструктор. Ви можете лише підтримувати сайт на вибраній платформі. Якщо вона припинить існування або просто перестане вам підходити – необхідно буде створювати сайт з нуля. 
    • Важче просувати. На жаль, сайти, які створені за допомогою конструктору часто платять за свою зручність і простоту саме можливостями з просування. Наприклад, на деяких платформах відсутня змога прописати метатеги. Ну і зазвичай пошукові системи у своїх рейтингах розміщують шаблонні сайти з конструкторів нижче від всіх інших.
    • Стороння реклама/оплата. Багато конструкторів позиціонують себе як “безплатні” сервіси, проте як правило, на такому сайті буде розміщуватись реклама – це і є платою за обслуговування. Щоб прибрати рекламу доведеться оплатити тариф, і вони зазвичай недешеві. 

    Переваги та недоліки CMS

    Переваги:

    • Необмежені можливості. Можна реалізувати фактично будь-який ексклюзивний дизайн, створити яку завгодно структуру, інтегрувати різноманітні застосунки та плагіни. Відсутній ліміт на трафік та кількість сторінок – повна свобода дій.
    • Повноцінні права. Сайт, всі дані на ньому, контент – це все належить вам повністю, а за необхідності ви можете без проблем змінити хостинг у будь-який час.
    • Плата за обслуговування. Якщо на більшості конструкторів сайтів встановлена певна плата за користування, то тут можна вибрати повністю безплатну систему. Єдине за що все ж доведеться платити окремо – хостинг. Але на CMS вам будуть доступні всі можливості та відсутня стороння реклама. 
    • Просування. Сайти, створені за допомогою CMS краще ранжуються пошуковими системами завдяки різноманітним можливостям SEO: метатеги, аналітика, оптимізація тощо. 

    Переваги та недоліки CMS

    Недоліки

    • Необхідні спеціальні навички. Для роботи з CMS у будь-якому випадку знадобиться хоча б початкове розуміння принципів роботи HTML/CSS, або ж допомога веброзробника. 
    • Затратність часу. Навіть за умови, що ви вже володієте достатньою кількістю навичок у програмуванні, щоб створити сайт за допомогою CMS доведеться витратити більше часу, аніж, наприклад, на конструкторі. 
    • Відсутність технічної підтримки. Зазвичай з усіма труднощами, які виникають на сайті, створеному на CMS, доводиться справлятися самостійно. Звісно, у мережі є досить інформації та інструкцій, але це все ж складніше, ніж просто написати у чат підтримки. 
    • Моніторинг працездатності. Зазвичай сайти, створені за допомогою CMS потребують багато ресурсів, і завдання адміністратора сайту – слідкувати за тим, чи витримає обраний хостинг певне навантаження, щоб ненароком не зупинити роботу сайту. 

    Висновки

    З огляду на інформацію, що викладена вище, зрозуміло, що для створення сайту не може бути єдиного правильного шляху. Щоб обрати для себе найзручніший і найдієвіший спосіб, спочатку потрібно визначитись з типом майбутнього сайту і тим, які функції він буде виконувати. Якщо ви плануєте створити сайт, наприклад, для навчального закладу, де головним завданням буде висвітлення публічної інформації та анонс майбутніх заходів – тоді можливостей конструктора вистачить повністю. Якщо ж вам потрібен потужний корпоративний ресурс зі складним функціоналом і незвичайним дизайном, тоді краще створити такий сайт на CMS-системі. Також конструктор буде вдалим рішенням для тестування нових галузей та напрямів – оперативно запустити невеликий сайт, отримати результат і проаналізувати рентабельність. За допомогою CMS такий проєкт запустити можна, але витративши значно більше часу. Однак якщо проєкт виявиться вдалим і потрібно буде  розвиватись – тоді в пригоді стане CMS, адже тут за допомогою плагінів та застосунків можна розширювати можливості самої системи.

    Поділитися:
    25.11.2021
    432

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: