Оптимізація будь-якого веб-ресурсу зараз рідко обходиться без основної складової процесу просування – SEO-стратегії. Існує безліч визначень цього терміна, адже сама по собі стратегія не має чітких правил і її складові змінюються в залежності від об’єкта просування. Деякі джерела утотожнюють поняття стратегії і тактики у сфері пошукового просування, чим часто вводять в оману потенційного клієнта.
Чим же є стратегія в SEO, з яких етапів складається розробка стратегії просування і для яких ресурсів вона необхідна, розглянемо докладніше в цій статті.
SEO-стратегію можна описати як план з розвитку і досягнення цілей просування, яка складається з безлічі елементів. У таких стратегій немає шаблонних назв і визначень, адже для кожного ресурсу вони підбираються відповідно до типу сайту.
Щоб визначитися з планом просування і створити стратегію, згідно з якою будуть проводитися роботи над сайтом, необхідно визначити кілька критеріїв оцінки ресурсу.
Слід пам’ятати, що не для всіх видів сайтів створення такої стратегії буде однаково ефективним – деякі ресурси потребують складних схем просування, а для певного типу сайтів досить створити базовий план дій по оптимізації.
До таких сайтів належать:
Для різного виду компаній і побажань їхніх власників застосовуються зовсім різні цілі стратегічного планування:
Особливої уваги вимагає окремий вид планування – стратегія просування інтернет-магазину. Для просування торгових майданчиків застосовується схема, в якій акцент поставлено на реалізацію розгалуженої структури груп товарів, збір семантики і її постійне розширення під додаткові пошукові запити. Також стратегії просування інтернет-магазинів передбачають постійну оптимізацію сторінок товарів і здійснення робіт, спрямованих на збільшення кількості відгуків клієнтів.
Для всіх видів стратегій, які розробляються для пошукового просування, важливим фактором є визначення термінів виконання робіт і фінансових можливостей, адже розробка окремої стратегії застосовується в основному для сайтів, які потребують тривалих робіт по поліпшенню.
Якщо говорити про класифікацію SEO-стратегій, то чітких обмежень і видів немає, в більшості випадків їх можна умовно розділити по типу сайту і завданнях, які належить здійснити:
Цей умовний вид стратегічного планування застосовується для сайтів, які знаходяться на етапі розробки або ж були створені недавно і мають невелику кількість сторінок. Всі види робіт для нових сайтів полягають в оперативному нарощуванні трафіку.
Для швидкого приросту відвідуваності нових сайтів ключовими в стратегії просування є роботи над створенням цільових сторінок і якісного контенту, а також максимального охоплення різноманітних джерел розміщення посилань.
Після завершення впровадження всіх робіт в стратегії швидкого просування проводиться аналіз отриманих результатів, а також детальний аналіз змін на ринку і нових інструментів, які могли з’явитися за час виконання початкової стратегії. На основі проведеного аналізу формується план робіт для більш масштабної стратегії просування проекту.
2. “Середня” стратегія
Ця стратегія просування компанії застосовується для просування веб-сайтів, які існують певну кількість часу і мають стабільну відвідуваність, а частина пошукових запитів з сайту знаходиться в ТОПі пошукових систем. Пріоритетом для таких сайтів є роботи, спрямовані на розширення цільової аудиторії та збільшення кількості запитів на лідируючих позиціях пошукових систем. Ця стратегія оптимізації ефективна для сайтів, які прагнуть не тільки отримати лідерські позиції, але і значно збільшити відсоток конверсії з продажу своїх товарів або послуг.
Для досягнення цілей виду “середньої стратегії” слід проводити роботи з поліпшення функціоналу сайту і якості контенту. Також варто переглянути вибір ресурсів для розміщення посилань на користь більш авторитетних.
3. Стратегія “Лідер”
Ця стратегія SEO-просування сайту спрямована на поліпшення позицій ресурсів-лідерів, які вже знаходяться в ТОПі і конкурують з декількома сайтами. Основні цілі такої стратегії спрямовані на випередження конкурентів і пошук прихованих способів виходу на першу позицію серед десяти лідируючих.
Для таких сайтів не потрібно шукати авторитетні сервіси розміщення посилань, оскільки на рівні лідируючих позицій подібні ресурси посилаються самі.
Робота з посиланнями відходить на другий план, тому основними роботами пошукового просування стають пошуки нових каналів для залучення цільової аудиторії. Серед цих каналів – телевізійна і радіореклама і популярні способи інтернет-просування. Для інтернет-магазинів, які є лідерами галузі, додатково застосовується залучення нових клієнтів шляхом динамічного ремаркетингу і товарних оголошень від сервісу Google Merchant Center.
4. Стратегія SEO просування інтернет-магазину
Просування інтернет-магазинів своїми методами кардинально відрізняється від просування інших ресурсів. Такі сайти мають величезну кількість сторінок а, отже, вимагають регулярної роботи з функціоналом самого ресурсу. Саме тому в стратегії просування інтернет-магазинів основні цілі спрямовані на:
Перед реалізацією будь-якого з вищезазначених стратегій слід враховувати необхідність прогнозування терміну робіт і очікуваних результатів. Ще на етапі складання докладного плану робіт потрібно визначитися з пріоритетними групами товарів, прораховувати приблизну кількість трафіку з пошукових систем і кількість зовнішніх посилань, які будуть залучені на сайт. Такий спосіб дозволяє максимально ефективно спланувати фінансування просування і створити певне обмеження по термінах виконання робіт.
Для чого необхідно створювати і впроваджувати стратегію просування сайту ще до його запуску?
Однією з головних задач при комплексному плануванні SEO-просування є збільшення зростання клієнтів з перших місяців запуску. З цієї причини більшість сайтів створюються після виконання робіт з первинного просування, щоб застосувати SEO-рекомендації ще до запуску сайту в індекс пошукових систем.
Більшість клієнтів чекають, що проведена стратегія просування повинна принести результат приблизно після 3 місяця просування. І якщо на 4-5 місяць результатів немає, починають виникати сумніви щодо компетентності SEO-компанії і набору виконуваних робіт.
Потрібно розуміти, що процес просування не дає швидких результатів, як наприклад, контекстна реклама. У перший місяць просування проводиться SEO-аудит на визначення можливих помилок, які могли б вплинути на просування сайту в пошукових системах. На наступний місяць клієнт впроваджує ці правки, і в результаті виконані правки дадуть перші результати тільки з третього місяця.
Відповідно для того, щоб не втрачати ці два місяц, необхідно виконувати всі рекомендації пошукових систем ще на етапі розробки сайту.
Стратегія оптимізації сайту на етапі його розробки складається з детального аналізу аудиторії і конкурентів, складання семантичного ядра і проектування структури сайту. На основі зібраних даних формується технічне завдання для розробників і рекомендації по внутрішній оптимізації та удосконаленню сайту.
Виконання робіт по оптимізації сайту на етапі його створення відчутно впливає на швидкість росту трафіку. Пошукові системи вважають такі сайти корисними, створеними з урахуванням всіх правил, що веде до їх кращого ранжування.
Якісна стратегія просування є основою для успішного ведення бізнесу Вашої компанії в Інтернеті. Наші фахівці над кожним проектом проводять ретельну аналітику тематики бізнесу, а також переваги, яких немає у Клієнта, але є у його конкурентів, щоб в кінцевому підсумку бути на крок попереду.
Також, якщо Ви запланували створення сайту або інтернет-магазину, то найбільш ефективніше в плані подальшого його розвитку, буде звернеться до професіоналів, щоб вони в першу чергу розробили якісну ієрархічну структуру (навігаційний каркас) майбутнього проекту.
Головний редактор.
SEO кейси від НАС!