Швидкість завантаження і ранжування сайту – критерії взаємодії двох показників

    швидкість завантаження

    Одним з топових чинників ранжування сайту пошуковими системами є швидкість його завантаження. До того ж, якщо така проблема існує, тоді вона стає помітною не тільки адміністраторам ресурсу, а й його користувачам. Тому, якщо Ви шукаєте причину, чому пошукові роботи знижують у видачі Ваш сайт, а також помітили зростання відсотка відмов, то настійно рекомендуємо перевірити швидкість завантаження сайту.

    Спробуємо розібратися в цьому понятті більш детально. Це період, починаючи з запиту до сервера (підключення до DNS, перенаправлення), і закінчуючи завантаженням контенту і скриптів до повного відкриття сторінки. У компанії Google цьому показнику приділяють значну увагу, він є найважливішим критерієм в підвищенні сайту у видачі. Що стосується Яндекс, то чітких вказівок, щодо швидкості тут немає. Але в рекомендаціях по вибору хостингу чітко вказано, що перевагу варто віддати хостингу, здатному надати високі показники параметра швидкості завантаження сайту.

    Поведінковий фактор

    Важливо також враховувати і поведінку користувача, який заходить на сайт з низькою швидкістю завантаження. З якого б пристрою користувач не намагався зайти на інтернет-ресурс (ПК, смартфон або планшет), якщо сайт буде завантажуватися довго, то юзер, швидше за все, покине його, перейшовши до наступного в пошуковій видачі. І ось така поведінка сприймається вкрай негативно пошуковим роботом. Зростає відсоток відмов і сайт в результаті просідає у видачі. Причому, статистика показує, що для мобільних користувачів швидкість – ще більш важливий критерій, ніж для десктоп-юзерів. Так, статистика наступна: майже 40% серед користувачів покинуть сторінку, якщо час її завантаження більше, ніж 10 с. Статистика на мобільних пристроях ще більш «жорстка» – 74% користувачів не чекатимуть більше 5 с, щоб завантажився сайт. Настільки повільний веб-сайт не потрапляє в зону інтересів користувача.

    яка повинна бути швидкість завантаження сайту

    Вплив Google Speed ​​Update

    У липні 2018 запущений новий алгоритм пошуку Google Speed ​​Update, що аналізує мобільну версію сайту. Розраховуючи швидкість завантаження сайту, алгоритм піднімає в мобільній пошуковій видачі сайти, з великим значенням данного параметра. Головна відмінність нового алгоритму від працюючого з 2010 року – поступове вивчення сайту, що дає можливість адміністраторам ресурсу швидко реагувати і виправляти помилки. Навіть мінімальне підвищення швидкості сприятиме підвищенню сайту в мобільній видачі. Перевірка швидкості завантаження сайту може і далі проводиться за допомогою офіційного інструменту – Google PageSpeed ​​Insights. Звертаємо також увагу, що тестування десктопної версії поки залишається без змін.

    Сервіс перевірки швидкості завантаження сайту: яким краще скористатись

    • Tools.Pingdom.com – зручний, швидкий сервіс для перевірки сайту, а також встановлення причин низької швидкості роботи. Для перевірки сайту необхідно вибрати регіон. Поки України в списку немає, тому радимо встановити Франкфурт, як найближчу точку з переліку. Сервіс розраховує такі показники: час завантаження (Load time), кількість запитів (Requests), розмір сторінки (Page size), відсоток сайтів, які повільніші за той, що тестується (Faster than), рівні продуктивності (Performance grade). Всі проблеми, зазначені в сервісі, мають рейтинг від 0 до 100. Чим вище показник, тим краще.

    перевірка швидкості завантаження сайту

    • Google PageSpeed ​​Insights – один з найпопулярніших інструментів перевірки роботи сторінок веб-сайтів від Google. Не тільки аналізує швидкість, а й шукає причини виникнення затримок, аналізує їх, і надає варіанти вирішення. Тобто, використовуючи PageSpeed ​​Insights, Ви можете не тільки перевірити швидкість завантаження сайту, а і отримати особистого консультанта в питанні підвищення динаміки відображення сторінок.

    page speed insight

    • WebPageTest – ще один популярний інструмент. Для перевірки використовуються два параметри: локація і браузер. Інструмент відображає час завантаження першого варіанту сторінки, що розглядається, та сторінки повністю. Відповідно, перший показник завжди буде нижче другого.

    скорость загрузки сайта сервисы

    Отже, з тим, як перевірити швидкість, ми розібралися. Яким інструментом користуватися – залежить від Ваших особистих переваг. Можна використовувати всі відразу для вивчення повної картини і найбільш достовірних даних. Що ж робити, якщо результати бажають бути кращими? Є кілька найпоширеніших методик, які націлені на реальний результат:

    1. Перехід на новий хостинг. За умов стрімкого розвитку ресурсу (збільшення кількості послуг, що надаються, розширення категорій товарів для інтернет-магазинів, зростання відвідуваності сайту) підвищується навантаження на сервер, як результат швидкість роботи знижується.
    2. Оптимізація зображень. Чим більший розмір картинок – тим довше завантажується сайт. За допомогою спеціальних сервісів і програм (наприклад Kraken.io, TinyPNG, Adobe Photoshop або інші), Ви можете змінити розмір зображення, зробивши його, таким чином, оптимальним для веб-ресурсу.
    3. Оптимізація скриптів і стилів. Перенести скрипти в нижню частину сайту, зробити асинхронне завантаження всіх скриптів і винести всі стилі в окремий файл, який буде підключений до основного шаблону сайту. Розмір і кількість CSS і JavaScript значно впливають на швидкість завантаження. Стиснути їх розмір можна за допомогою інструментів: CSS (CSS Minifier і, CSS Compressor), JS (JS Minifier, JavaScript Compression Tool) або іншими.
    4. Підключення технологій композитного завантаження даних і хмарного підхоплення файлів медіа-формату.

    Підсумок

    Потрібно розуміти, що швидкість, з якою завантажується Ваш інтернет-ресурс – одна ланка в ланцюжку чинників, які впливають на позиції сайту. Крім швидкості є безліч інших факторів, над якими потрібно працювати для поліпшення позицій сайту, зростання конверсії та кількості потенційних клієнтів.

    Поділитися:
    12.10.2018
    638

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: