Google Merchant Center – новий інструмент залучення клієнта

    google merchant center

    Все більше підприємців або повністю переносять свою діяльність в Інтернет, або ж продаж через інтернет-магазин є значною складовою всього бізнесу. Чи то оптові, чи роздрібні продажі – Ви просто зобов’язані мати власний сайт, а краще цілий інтернет-магазин. З огляду на світові тенденції, Google не міг не створити інструмент, який для багатьох стане незамінним «партнером» в процесі ведення бізнесу. Google Merchant Center – новий, але вже популярний у багатьох країнах, продукт, який дозволяє розширити можливості інтернет-магазинів і інших сайтів електронної комерції.

    Гугл Мерчант Центр – як працює інструмент

    Будучи єдиною онлайн-панеллю, Google Merchant Center дозволяє компаніям завантажувати на єдиний майданчик і управляти зовнішнім виглядом товарів, що використовуються для електронної торгівлі в пошуковику. Пройшовши реєстрацію, Ви отримуєте можливість завантажувати інформацію про товари, фотографії та ціни. Надана інформація про товар відображаються в наступних сервісах:

    • Google Product Ads – товарна реклама;
    • Google Product і Commerce Search – корпоративний і товарний пошук;
    • Google Покупки.

    Завдяки тому, що інструмент інтегрується з іншими сервісами Google, Ви отримуєте наступні можливості:

    • ефективний контроль над маркетингом;
    • контроль аналітики товарів і компанії;
    • електронна торгівля відразу з пошукової видачі.

    Основні переваги сервісу Гугл Мерчант Центр

    гугл мерчант

    1. Завантажені Вами товари на майданчик Google Merchant Center відразу потрапляють в головний пошук.
    2. Вдається підвищити рівень продажів завдяки тому, що товари виглядають красиво і присутній чіткий опис кожної одиниці, а також її ціна.
    3. Ви можете самостійно управляти товарами, вказувати, який товар показувати, а який ні – якщо його немає в наявності.
    4. Автономне налаштування способів показу товарів.
    5. Інструмент Гугл Merchant Center дуже простий і зрозумілий в управлінні. Немає необхідності оформляти опис кожного товару, оскільки сервіс підтягує інформацію зі свого облікового запису. Працювати з інструментом може кожен. Складнішими є для Google Merchant налаштування параметрів інтернет-магазину відповідно до вимог сервісу.

    Фід – найважливіша складова сервісу Google Merchant Center

    фiд google merchant

    Без інформації про товар неможливо налаштувати і запустити в дію інструмент. Що ж таке фід? Це файл, в якому зібрана вся необхідна інформація про даний товар: ціна, параметри, наявність, зображення та ін. Саме з цього файлу отримує всі дані Гугл Мерчант.

    Вимоги до ресурсу під час вивантаження в Гугл Merchant

    З огляду на той факт, що компанія Google – серйозна організація, вся інформація, яку Ви плануєте завантажити, буде ретельно перевірена. І перевірка почнеться, в першу чергу, з параметрів безпеки сайту. Отже, що важливо:

    1. Дані повинні передаватися по захищеному з’єднанню за допомогою протоколу https, тобто на сайті обов’язково повинен бути встановлений SSL-сертифікат.

    Далі перевірці піддається сам сайт і політика компанії.

    2. ОПЛАТА

    За правилами Merchant Center в інтернет-магазині повинна бути можливість зробити покупку онлайн (тобто, у користувача повинна бути можливість завершити процес покупки безпосередньо на сайті – без додаткового звернення до (або від) менеджера магазина). Іншими словами повинна бути інтегрована платіжна система, причому (це важливо), щоб була можливість оплати з будь-якої карти (не тільки ПАТ «ПриватБанку»).

    3. ДОСТАВКА

    За правилами Merchant Center доставка будь-якого товару з фіда повинна здійснюється “від дверей до дверей” за будь-якою адресою в межах таргетованої країни, тобто, на вказану користувачем адресу.

    Це обов’язково вказується на сторінці про доставку. Користувач в процесі оформлення замовлення повинен мати можливість вибрати спосіб адресної доставки і чітко вказати адресу доставки.

    гугл merchant center

    4. ПОВЕРНЕННЯ ТОВАРІВ

    На сайті повинні бути вказані коректні умови повернення товару.

    В умовах повернення товарів повинні міститися:

    1. Категорії товарів, які можна / не можна повернути (потрібно вказати, як товари належної якості, так і неналежної).
    2. Терміни, умови та порядок (процес) повернення товарів належної / неналежної якості.
    3. Фізичне розташування, де можна зробити повернення. Посилання на законодавство за правилами Merchant Center недостатньо.
    4. Терміни та умови повернення грошових коштів (яким чином будуть повернуті гроші, яка сторона покриває транспортні витрати по поверненню товару).
    5. Способи оплати

    Важливо! Найкращим рішенням буде спочатку описати, як користувач може здійснити повернення товарів належної якості в разі невідповідності очікуванням, а після в іншому розділі описати, як покупець може повернути товар неналежної якості. Якщо повернення товарів належної якості неможливе, про це теж необхідно вказати.

    Google Merchant Center – унікальна можливість розкрити свій потенціал сьогодні

    Оскільки сервіс повноцінно почав працювати в Україні тільки з 2018 року, поки в пошуковій видачі присутня мала кількість магазинів, тому і конкуренція тут невисока. Скористайтеся цим моментом і займіть свою нішу на платформі, адже сервіс набирає обертів і в найближчому майбутньому він перетворитися в висококонкурентний інструмент для залучення потенційного клієнта на ряду з іншими каналами залучення клієнтів.

    Поділитися:
    04.10.2018
    336

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: