Адаптивний сайт: вимоги сучасного SEO-маркетингу

    адаптивный дизайн сайта

    З 01 липня 2018 року почав діяти механізм ранжування сайтів, що працює за принципом Mobile-first. Це абсолютно новий пошуковий алгоритм від Google, який почали тестувати ще в 2016 році. І нарешті всі дочекалися початку його роботи. Якщо коротко, то тепер перевага в пошуковій видачі надаватиметься сайтам, які адаптуються під всі пристрої. Тобто, якщо раніше в першу чергу, пошуковим роботом розглядалися десктопні версії сайту, то сьогодні буде пріоритетною мобільна версія сайту. При цьому новий алгоритм “Mobile-first indexing” буде також враховувати, чи коректно відображається сайт на смартфоні, чи відповідає вміст десктопній версії.

    Чому був змінений алгоритм, який успішно діяв стільки років? А все тому, що зростання мобільного Інтернет-трафіку з кожним роком б’є всі рекорди. Мобільний Інтернет працює все швидше, екрани «гаджетів» стають все більшими, що дозволяє без проблем переглядати потрібну інформацію на мобільному пристрої.

    Але, часто, відкриваючи сайт з великою кількістю інформації, користувач легко губиться в численних банерах, списках, каталогах, йому важко зорієнтуватися в навігації сайтом. А все тому, що сайт на мобільному пристрої виглядає по-іншому, відсутня версія сайту для мобільних пристроїв. Як результат відвідувач знайде більш зручний для користування ресурс, а рівень відмов Вашого сайту буде рости. Щоб уникнути такого перебігу подій, а також підняти в пошуковій видачі Ваш ресурс, важливо зробити адаптивний сайт.

    адаптивный сайт

    Чому мобільна версія сайту користується все меншою популярністю?

    Багато клієнтів часто задають нам питання: «А чим адаптивна версія сайту відрізняється від мобільної?». Розглянемо кілька найважливіших фактів, вивчивши які, Ви для себе зрозумієте, що це два різні продукти:

    1. Призначення. Варто знати, що адаптивний дизайн розрахований на користувачів, котрі працюють на різнотипних сучасних «гаджетах»: ноутбук, планшет, ПК, смартфон. Не має значення також і роздільна здатність екрану. А ось мобільна версія сайту передбачає роботу виключно на смартфоні, що істотно звужує коло аудиторії. Навіть на планшеті мобільна версія буде виглядати більш розтягнутою по ширині.
    2. Кількість доменних імен. При розробці адаптиви доменне ім’я не змінюється, тоді, як мобільна версія передбачає наявність піддомена з приставкою «m». Це істотно ускладнює процес просування такого сайту SEO-фахівцями, оскільки, по суті, їм потрібно застосовувати різні інструменти для просування двох сайтів.
    3. Швидкість завантаження. Тут адаптивний веб-сайт програє на тлі мобільної версії. А все тому, що при розробці мобільної версії сайту його структура зазнає суттєвого спрощення. Тут відсутні складні калькулятори, таблиці порівняння, численні банери. В основному, на мобільній версії представлена ​​основна інформація, яка може зацікавити покупця і контактні дані. Тому завантажуються мобільні версії швидко при будь-якому типі підключення. Якщо ж ми розглядаємо адаптивний сайт, то в даній ситуації завантажується повна версія сайту з усіма його складовими компонентами. Але, як виправдання, можна навести той факт, що сучасний мобільний Інтернет радує нас швидкістю завантаження, тому скоро ми не помітимо різниці при завантаженні сайту на ПК і мобільному пристрої.
    4. Вартість розробки. Що стосується ціни, то тут також в більшій мірі виграє створення адаптивної версії. Програмна частина і адаптивна верстка сайту будуть коштувати дешевше. Дорожче обійдуться тільки послуги дизайнера, оскільки потрібно окремо розробити дизайн для планшетів і смартфонів різних розмірів.

    Як підсумок, можна сказати, що мобільна версія відходить в минуле, а ось адаптивна версія сайту – сьогоднішній «must have» для успішного SEO-просування.

    Адаптивний сайт: кому знадобиться в першу чергу

    адаптивный дизайн сайта

    Згідно зі статистикою з мобільних пристроїв користувачі заходять на певний перелік сайтів. До них відносяться інтернет-магазини, блоги, портали ЗМІ. Але, щоб переконатися, чи цікавий Ваш сайт користувачам Інтернету з мобільних пристроїв, скористайтеся інструментами аналітики. Якщо показник становить 10% і вище, то варто виділити кошти на створення адаптивного сайту.

    Наявність адаптивної версії важлива не тільки для користувачів ресурсу. Сьогодні це один з найважливіших параметрів, на який звертають увагу пошукові роботи Google, Яндекс та інших систем при видачі сайту. Той сайт, який має адаптивну версію, буде вище у видачі того, у якого вона відсутня. А бути в ТОП-видачі – основна ціль кожного Інтернет-ресурсу.

    7 переваг, які Ви отримуєте, замовивши адаптивний дизайн сайту:

    1. Адаптивний сайт на мобільному пристрої завантажується швидко, оскільки всі складові елементи спрощені і їх розмір менший.
    2. Зниження відсотка відмов. Не секрет, що сайт, який завантажується довго, особливо на смартфоні, відвідувач покине швидше. Тому, адаптивний дизайн сайту – це перший крок до залучення цільової аудиторії.
    3. Ви підвищуєте рейтинг сайту в очах пошукових систем Google, Яндекс і ін.
    4. Зростання продажів. Відкривши на смартфоні зрозумілий і доступний сайт, в якому легко можна знайти потрібну категорію товарів, клієнт з більшою ймовірністю зробить покупку. Відповідно Ви отримаєте більший прибуток.
    5. Економія ресурсів. Вартість розробки мобільного додатку набагато вища, ніж адаптивного дизайну. Як результат, Ви економите фінансові кошти.
    6. Маючи адаптивний сайт, Ви підвищуєте точність статистики по всіх пристроях. Таким чином, Вам буде простіше вивчити цільову аудиторію ресурсу.
    7. Можливість управління всіма версіями сайту з одного кабінету.

    адаптивная версия сайта

    Типи адаптивного дизайну:

    • «Гумовий» сайт – програмісти при розробці задають ширину колонок в процентах, а не в пікселях. Така хитрість використовується давно. Але з ростом кількості пристроїв з різною роздільною здатністю і розміром екрана, стає все складніше нею користуватися. Адже досить складно прорахувати потрібні пропорції для колонок, щоб компоненти сайту відображалися правильно;
    • адаптивний дизайн сайту – коли розробляється кілька окремих дизайнів одного ресурсу для різних типів «гаджетів» (ПК, планшета, смартфона). Під час заходу на сайт, сервер визначає, з якого типу пристрою був здійснений візит і перенаправляє на відповідну версію сайту;
    • “чуйний” дизайн веб-ресурсу – поєднання двох вищеописаних методик, які передбачають «підгонку» сайту під роздільну здатність екрану і в той же час зміну місця розташування і розміру картинок, тексту, колонок, щоб користування веб-ресурсом було максимально комфортним. Це один з найсучасніших методів, який має ряд недоліків і в даний момент на стадії доопрацювання.

    Який би спосіб адаптації Ви не обрали для власного ресурсу, фахівці компанії «PROject SEO», зроблять це якісно, ​​а результати Ви будете фіксувати вже з першого дня запуску адаптиви.

    Поділитися:
    25.09.2018
    693

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: