Як створити правильний заголовок для сторінок сайту: секрети, перевірені в дії

    правильный заголовок

    Сайт в деякій мірі суттєво нагадує книгу. А хороша книга – це правильно зверстана книга, в якій всі розділи виділені і структуровані. Це ж стосується і сайту. Якщо на сторінці сайту є текст, то потрібно правильно виділити заголовки і підзаголовки. Правильний заголовок – це найважливіший SEO-інструмент, який допомагає структурувати інформацію для пошукових систем, а також робить її більш зрозумілою і доступною для відвідувачів сайту. Тексти без заголовків погано сприймаються читачем, тому, як в процесі написання і подальшої верстки книги, так і в процесі створення сайту, обов’язково варто використовувати абзаци і заголовки.

    Назва тексту – інструмент, який допоможе підвищити рівень довіри користувача і пошукового робота

    Часто, з метою підвищення ранжування сторінок, оптимізатори сайту роблять одну значущу помилку. Вони створюють (в народі названий) “SEO-заголовок”, враховуючи тільки вимоги пошукових роботів Google, Яндекс та інших. Насправді ж, даний інструмент в більшій мірі розрахований на користувача ресурсу, адже його головне завдання – привернути його увагу, переконавши, що на даному сайті він знайшов саме те, що шукав. Якщо в заголовку зазначено, що в даному абзаці присутня інформація про те, як просунути сайт в ТОП-видачі в Києві, то саме цю інформацію відвідувач і повинен тут знайти. У протилежному випадку він покине сайт, а Ви зіткнетеся з такою проблемою, як зростання показника відмов.

    как сделать заголовок

    5 секретів, як зробити заголовок інформативним для відвідувача і пошукової системи?

    Існує кілька простих правил, дотримуючись яких Ви легко зможете створювати заголовки, які будуть природними і при цьому допоможуть підвищити Ваш сайт у видачі.

    1. Перший заголовок під тегом <h1>- це назва тексту, яка для пошукового робота і відвідувача має повністю розкривати суть подальшого тексту.
    2. Правильний заголовок обов’язково повинен бути читабельним. Текст, типу «Просування сайту Київ», абсолютно не сприймається потенційним відвідувачем. Для заголовка краще вибрати такий ключ, який буде виглядати гармонійно і доступно.
    3. Оформлення заголовків на сторінці повинно мати деревовидну структуру. Розміщуються заголовки за ступенем важливості. Найважливіша назва тексту – це заголовок з тегом <h1>. Далі йдуть заголовки з тегами <h2>,<h3>…<h6>. Іноді використовуються заголовки вкладені один в одний за ступенем важливості.
    4. Обов’язково потрібно використовувати ключі в заголовках. Але, важливо знати і те, що заголовки повинні відрізнятися один від одного. Можна використовувати і один ключ, якщо немає альтернативи, але в такому випадку варто додати інші слова, змінити форму ключової фрази і т.д.
    5. Заголовок повинен складатися виключно з текстової інформації. Тобто, в ньому не може бути картинок, а також елементів навігації, які присутні на кожній сторінці сайту (наприклад, «Замовити дзвінок»).

    красивые заголовки

    Створення заголовків: чого не варто робити

    Іноді, намагаючись створити заголовок, який буде привертати увагу читача і пошукових роботів, оптимізатори допускають кілька важливих помилок:

    1. Використовують заголовки для того, щоб просто виділити текст, зробити шрифт більш жирним. Звичайно, красиві заголовки привертають увагу, але варто пам’ятати, що кожен тег на сторінці повинен працювати за своїм прямим призначенням. Це і називається правильна і структурована верстка сайту. Заголовки виділяють текст за ступенем важливості. Наприклад, текст, виділений тегом <h1>, буде в очах пошукового робота набагато важливішим, ніж текст, виділений тегом <h6>. Так, сторінка з заголовком першого рівня <h1>Просування сайту</h1> з більшою ймовірністю буде у видачі вище, ніж сторінка з заголовком <h6>Просування сайту </h6>.
    2. Використання на одній сторінці декількох заголовків з тегом <h1>. Розглянувши приклад, наведений в попередньому пункті, Ви можете подумати, що варто всі заголовки робити заголовками першого рівня і сторінки будуть рости у видачі. Насправді ж, пошукові роботи вже навчилися розпізнавати такий обман і, якщо на сторінці ідентифіковано кілька заголовків з тегом <h1>, така сторінка буде знижена у видачі.
    3. Повне дублювання в заголовку тайтла. Незважаючи на те, що сам SEO-заголовок і Title виконують приблизно однакові завдання, все-таки Title більше розрахований на те, щоб залучити відвідувача на сторінку. А кращі заголовки змушують цього відвідувача залишитися на сторінці і більш детально вивчити подану інформацію, даний розділ.
    4. Багато хто вважає, що стилі заголовків використовуються виключно для того, щоб змінити розмір тексту. Насправді ж вони мають набагато більш важливе значення, а для зміни розміру тексту можна використовувати і інші інструменти.

    Як створити результативні заголовки – хитрості копірайтингу

    создание заголовков

    У тому, як оформляти заголовки для правильної SEO-оптимізації ми розібралися. Розглянемо це питання ще з боку копірайтингу, адже саме копірайтер пише правильний текст, який в подальшому повинен привернути увагу відвідувача до Вашого ресурсу. Фахівці компанії «PROject SEO», вивчивши статистичні дані з різних ресурсів, відкрили для себе цікавий факт, що 8 з 10 відвідувачів прочитають заголовок тексту і тільки 2 з 10 проявлять бажання прочитати весь текст повністю. Цю кількість можна підвищити, використовуючи креативні, інформативні види заголовків.

    Легше читачем сприймаються короткі заголовки, що складаються з трьох слів. Це може бути заклик до дії: «Замовте просування зараз!», обіцянка результату: «Просування сайту з гарантією результату», питання: «Шукаєте результативне просування?» та інші форми.

    Ще один цікавий факт полягає в тому, що практично кожен читач, якому попалася довга назва тексту, сприймає тільки три перших і три останніх слова в заголовку. Тобто, не має значення, з скількох слів складається заголовок, важливо, щоб його початок і закінчення зацікавило відвідувача.

    Використовуйте цифри в заголовках. Така хитрість допоможе збільшити число конверсії до 30%. До речі, замість чисел також можна використовувати і відсотки. В Інтернеті Ви знайдете мільйони текстів, в заголовку яких використані числа. І такі сторінки знаходяться вище в ТОП-видачі. Якщо ж доповнити цікавий заголовок списком, то текст стане ще і більш читабельним.

    Отже, в загальному, розібралися, якими повинні бути гарні заголовки. Залишилося тільки розкрити діючі формули заголовків, які використовують найбільш «просунуті» копірайтери:

      • акцент на перевагах;
      • враховуйте думку і ідентифікуйте цільову аудиторію;
      • викликайте зацікавленість відвідувачів;
      • пошукайте афоризми, цитати, в контексті яких можуть бути використані ключові слова;
      • якщо це доречно використовуйте фразу «А Вам хочеться …» (наприклад, «А Вам хочеться отримати результативне просування сайту?»);
      • часто також використовується слово «Секрет» в різних інтерпретаціях;
      • використовуйте запитливу форму ( «Чому сайт має високий рівень відмов?»);
      • використовуйте заголовки у формі відповіді на питання ( «Як знизити показник відмов»);
      • давайте гарантії, але тільки такі, яких Ви дійсно можете досягти;
      • використовуйте особистий досвід;
    • використовуйте нестандартні метафори.

    Такі нескладні хитрощі допоможуть Вам придумати назву тексту, яка дійсно змусить читача прочитати статтю повністю, перетворивши його, таким чином, в цільового покупця або клієнта.

    Поділитися:
    23.09.2018
    1285

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: