На успіх сайту дуже впливає обрана платформа, або інакше кажучи, система СMS. Дана абревіатура перекладається як Content Management System і саме на обраному “двіжку” буде надалі функціонувати інтернет-ресурс. Для того, щоб грамотно підібрати необхідну платформу, потрібно знати переваги та підводні камені кожного з варіантів.
Для найбільш повного розуміння картини слід розглянути переваги та недоліки найбільш популярних безкоштовних систем. Переваги безкоштовних платформ у відкритому доступі, що дозволяє користувачам не тільки безкоштовно користуватися ресурсом, а й оптимізувати його під свої запити і потреби.
На сьогоднішній день це одна з найбільш популярних платформ для створення сайтів. Спочатку вона була задумана як новітня блог-платформа, яка формує середовище глобальної мережі за допомогою збільшення потреби у фахівцях з дизайну під дану платформу. Цікаво, що ця система знаходить застосування в різних нішах. Її використовують і як платформу для магазинів, і як “двіжок” для особистих сайтів і блогів.
До переваг даної платформи фахівці відносять такі якості:
Також користувачі відзначають зручну панель для адміністрування. Вона дозволяє вставити текст практично з будь-якого редактора відразу на сайт. Така функція відсутня у багатьох платних платформах, що знижує конверсію сайту та популярність у користувачів.
Але навіть у такої популярної платформи є декілька суттєвих недоліків, а саме:
Експерти відзначають зручність платформи для стартового етапу роботи з побудовою сайтів для різних потреб.
За рейтингом користувачів дана СMS займає впевнене друге місце після WordPress. Дана платформа – це середня ланка між складними програмами для професіоналів і стартовими платформами для новачків. Середній рівень дозволяє відточити навички складання сайтів, а також покращити зовнішній вигляд і якості більш постійного ресурсу. Завдяки такому балансу розібратися з нею може новачок, який мав раніше досвід роботи з WordPress, але який не вважає себе професіоналом в області сайтобудування. Окрім наявності зручного і зрозумілого інтерфейсу у Джумли є ряд інших цікавих переваг, а саме:
Деякі користувачі відзначають привабливий і не напружений дизайн. До недоліків даної системи відносяться такі підводні камені:
Палка з двома кінцями полягає в тому, що для професіоналів система здається дуже простою. У той же час у новачків можуть виникнути несподівані труднощі при спробі розібратися в платформі. Професіонали ж відзначають наявність гнучкої структури даної платформи. Що є вагомою перевагою перед більш популярним WordPress.
Незважаючи на те, що даний “двіжок” не можна назвати простим і зрозумілим для новачків, останнім часом він знаходить велику популярність і затребуваність серед професіоналів та любителів. При середній вартості розширеного арсеналу економиться час на розробку базового сайту. Переваг у СMS досить багато, наприклад:
Простий код для оптимізації сайту під конкретні потреби. Стилістика створюється за допомогою базової HTML розмітки з можливістю власних шаблонів. Експерти ж виділяють у даної платформи тільки один вагомий недолік. Якщо необхідно точно і тонко налаштувати сайт, знадобляться більш поглиблені знання мов програмування. Професіонали рекомендують використання “двіжка” для подальшого управління та адміністрування сайту на більш пізніх етапах його просування.
Даний вид “двіжка” створювався спочатку під інтернет-магазини. Тому в будь-яких порівняннях популярних платформ не обходиться без нього у зв’язку з затребуваністю ніші. До переваг OpenCart відносяться наступні пункти:
Варто відзначити популярність СMS у програмістів з великим досвідом роботи. Мінусів у неї всього три, а саме:
Програмісти з мінусів виділяють можливість налаштування під себе певних параметрів, але без знань специфіки обраної мови процес займе значно більше часу, ніж при будь-якому іншому двигуні.
Повністю безкоштовних “двіжків” зараз теж чимало і всі вони показали свою ефективність роботи поряд з платними версіями. Вона забезпечується за рахунок взаємодії РНР-мови програмування і MySQL-бази. Досвідчені програмісти вважають РНР мову найбільш простим і зрозумілим інструментом для новачків в плані вивчення. Багато початківців програмістів крім вибору мови часто задаються питанням про те, як грамотно підійти до питання вибору системи на сайт. Перед остаточним рішенням слід задатися кількома основними питаннями:
Після відповідей на ці питання можна підібрати найбільш підходящу ЦМС в індивідуальному порядку. Але варто відзначити, що не завжди платні варіанти кращі безкоштовних.
На такий висновок наштовхує ряд наступних причин:
Даний “двіжок” є розробкою системи Джумла і працює, як і початкова версія, на базі зв’язки PHP і MySQL. Цікаво, що спочатку він був лише побічним продуктом розробників базової системи. Але пізніше користувачі оцінили переваги побічного продукту і він переріс в окрему і повністю безкоштовну версію системи для сайтів-початківців.
Основне призначення даної платформи на безкоштовній основі зводиться, перш за все, до спілкування користувачів. На ній легко можна розмістити співтовариство з соціальної мережі або блог особистого характеру. Особливістю “двіжка” є можливість зміни зовнішнього вигляду і логіки поведінки.
Даний варіант використовується, найчастіше, для створення новинних стрічок. Але легко може адаптуватися і під будь-який інший цільовий запит. CMS досить легка, завдяки чому практично немає навантаження на роботу комп’ютера або ноутбука. Популярна серед користувачів завдяки можливості створення повністю індивідуального дизайну під конкретні потреби. Також програмісти відзначають високі показники роботи пошукових систем з цією платформою. Даний варіант CMS працює на базі технологій системи AJAX.
За допомогою даної системи можна легко створити співтовариства різного рівня складності. Дана система використовується як для форумів, так і для створення різних дощок з оголошеннями. За допомогою даної платформи легко можна створити навіть основну сторінку невеликого міста. “Двіжок” дозволяє вбудувати профілі користувачів, варіантів форумів, а також інших доповнень.
Призначений для створення великих і корпоративних варіантів сайтів. Його особливістю є використання нетипової для ЦМС мови Python. Незважаючи на це, він оптимальний для вирішення різних завдань особистісного характеру і його зручно оптимізувати під конкретні запити.
А цю систему використовують програмісти з різним досвідом і під індивідуальні потреби клієнтів. Її можна використовувати як для корпоративних майданчиків, так і для особистого блога або соціальної мережі. За допомогою стандартних наборів функцій легко можна створити сайт-візитку за один день, а іноді і швидше.
Найбільш популярною і стандартною системою для типового сайту є WordPress. Установка платформи нескладна і швидка, а популярність системи проста і прозора. Можна завжди розширити функціонал, але для первинного ознайомлення зі створенням сайтів цілком підійде стандартний пакет можливостей і послуг.
При бажанні зробити більш складний сайт і бути більш впевненим у його захищеності краще вибрати “двіжок” системи Joomla. Як можна побачити з оглядів, система досить потужна і є в наявності більш потужний захист. Новачкам вона не підійде, а для розробників з досвідом Джумла дасть свободу для фантазії і творчості.
Деякі практики радять протестувати кожну систему в індивідуальному порядку. Яка з них краще підійде в конкретній ситуації – таку і слід використовувати в подальшому.
Багато користувачів бажають використовувати “двіжок”, який застосовує ресурс, що сподобався їм на просторах мережі. Вони вже на практиці побачили його плюси і вибір досить аргументований. Для того, щоб дізнатися яка платформа використана, можна скористатися одним або декількома перевіреними методами. Жоден із способів на 100% достовірну інформацію не дасть, але приблизне уявлення про функціонал сайту отримати дозволить.
Програмісти впевнені, що даний метод є одним з найбільш надійних в рішенні поставленого завдання. ЦМС сайту можна побачити, знайшовши в коді сторінки тег generator. Для уточнення інформації фахівці радять переглядати такі показники, як css javascript і шлях до графічних файлів.
Такі дані в автоматичному режимі створюють практично всі відомі на сьогоднішній день CMS. У таких файлах зазвичай забороняються директорії і ряд папок. У числі заборонених програмісти іноді бачать знайомі папки, що і допомагає їм визначати “двіжок”.
Досвідчені програмісти можуть дізнатися систему, лише побачивши вихідні посилання ресурсу. Останнім часом, однак, стала частіше використовуватися можливість ЧПУ. Що ускладнює процес читання даних по посиланнях.
Для цього можна спробувати підставити адресу адмін-панелі до веб-ресурсу і оцінити отриманий результат. При правильному виборі користувачеві відкривається вхід в панель адміністратора.
Можна використовувати все той же сніффер щоб зрозуміти, яка платформа використовується на сайті.
Крім ручних методів існують спеціальні сервіси, що дозволяють в режимі онлайн дізнатися використану CMS.
Також, Вам допоможе в цьому питанні стаття “Як дізнатися CMS сайту”.
Всього існує кілька авторитетних і безпечних онлайн інструментів для вирішення даного роду завдання і у кожного є свої тонкощі використання:
В одній статті всі існуючі платформи охопити увагою немає можливості, оскільки їх є велика кількість. Перед вибором важливо порівняти їх характеристики і відгуки, а також враховувати свої можливості. У будь-якому випадку, в кожному двигуні можуть бути проблеми, для вирішення яких доведеться звертатися до професіоналів.
Головний редактор.
SEO кейси від НАС!