Просування сайту в Яндекс: особливості та переваги

    просування сайту в яндекс

    Пошукова система Yandex тримає статус лідера в російському сегменті Інтернету. Статистика розподілу сфер впливу в Рунеті стабільно тримається на 60% на користь Яндекса, тому завоювання високих позицій сайту в пошуковій видачі цій системі – важлива мета для власників бізнесу в країнах СНД.

    Модернізація Яндекса зробила його найінтелектуальнішою системою, тому він виявився найбільш зручним для користувача. Алгоритми ранжування Яндекса удосконалюються і ускладнюються із завидною регулярністю. Плануючи стратегію просування сайту, слід враховувати особливості алгоритмів Яндекса і вимоги фільтрів, щоб своєчасно уникати санкцій пошукової системи і отримати прийнятну швидкість потрапляння в топ.

    prosuvannya-v-yandex

    Сьогодні при оптимізації сайту налаштування підлягає понад 1500 факторів. Однак в роботі з сайтом, як і у всіх областях діяльності, справедливий принцип Парето: в першу чергу налаштовувати потрібно 20% параметрів, щоб отримати 80% результату. У зв’язку з цим пошукове просування в цій системі є завданням комплексної і різноманітної.

    Особливості просування

    Правила ранжування інтернет ресурсів дозволяють оцінювати їх ефективність і цінність для користувачів представленої на них інформації. SEO-оптимізація проводиться в умовах жорстких штрафних фільтрів, недопустимість накруток і маніпуляцій. Головним принципом ранжування в Яндексі незмінно залишається «Сайти потрібно робити для людей». Однак сайт оцінюють в першу чергу пошукові роботи, тому при просуванні ресурсу слід враховувати як спрямованість на задоволення запитів користувачів, так і облік «секретів спілкування» з пошуковими ботами.

    Це означає, що особливу увагу слід приділяти факторам просування, які Яндекс вважає найбільш важливими:

    • технічний стан ресурсу;
    • контент і його оформлення;
    • грамотне формування посилальної маси.

    Починаючи роботи з пошукової оптимізації сайту під Яндекс, не варто нехтувати двома важливими фактами:

    • Не дадуть вражаючого зростання позицій зусилля з просування односторінкового сайту. Для лендінгыв більш результативним способом залучення клієнтів є контекстна і банерна реклама.
    • З огляду на особливу прихильність Яндекса до авторитетних ресурсів, не слід очікувати швидких результатів від seo-оптимізації молодого ресурсу. Навіть якщо ваш сайт за віком не потрапить під «пісочницю», більш високе місце у видачі все одно отримає сайт, вік якого обчислюється роками, а не місяцями. За ВЧ і навіть СЧ запитам просувати молодий сайт можна приблизно через півроку-рік.

    Технічна оптимізація сайту

    tehniceskaya-oprimizaciya-sayta

    У плані технічної оптимізації ресурсу для сео-оптимізатора важливий тандем з грамотним програмістом. Цей етап оптимізації вимагає поведінки цілого ряду дій:

    • виправлення внутрішньої структури сайту;
    • перевірка правильності відображення сторінок у всіх популярних браузерах;
    • забезпечення кросбраузерності верстки;
    • валідація коду;
    • формування та налаштування файлу robots.txt, а також карти сайту;
    • настройка 301-редиректів;
    • формування зрозумілих URL-адрес, прописування метатегів, заголовків і підзаголовків на кожній сторінці;
    • сканування проекту з метою перевірки кодів відповіді сервера кожної сторінки.

    Багато оптимізаторів не приділяють належну увагу такому питанню, як якість хостингу. Якщо сайт часто не відповідає або деякі з сторінок не завантажуються, це негативно відбивається на оцінці ресурсу системою, і перші місця такому сайту не світить в принципі. Тому вибір хостингу – завдання, яке важливо включити в число першорядних при виконанні технічної оптимізації ресурсу.

    Юзабіліті – ще один фактор технічної оптимізації ресурсу, який впливає на швидкість і можливість просування сайту. Він може здаватися маловажним на початковому етапі просування, поки прийнятні результати приносять технічні моменти. Але коли помилки сайту усунені, а позиції в видачі не поліпшуються, «виною» можуть виявитися незручний шрифт, некоректна колірна гамма дизайну сторінок, відразливі користувачів від ресурсу. Різні метрики, показники відмов – фактори, які не приховати від пошукових роботів, а Яндекс дуже прискіпливо ставиться до цих даних і судить по ним про популярність сайту.

    Контент: як швидко підняти сайт в топ Яндекса

    yandex-top

    Роль контенту при просуванні сайту в систем Яндекс переоцінити неможливо. Корисності і унікальності контенту пошукова система приділяє одне з першорядних значень при ранжуванні ресурсів. Вимоги до текстів посилилися багаторазово. Сьогодні класичний СЕО-текст з 20-ю ключами не пройде в топ – пошукові боти обов’язково відслідкують подібний текст і підданий фільтру за переспам. Стилістика, грамотність мови, повнота відповідності тексту пошуковому запиту, по якому просувається сторінка – перші з вимог, що пред’являються Яндексом до текстового наповнення сайту. Багаторазово посилилися вимоги, що пред’являються до СЕО-текстам.

    Також необхідно приділяти увагу структурованості тексту і оформлення. Підзаголовки, списки, відповідність прийнятим стандартам – це не порожні причіпки замовників до підготовки текстового контенту, це правила Яндекса, які порушувати не рекомендується.

    Той факт, що в топі можуть виявитися старі авторитетні сайти з порушеннями останніх рекомендацій Яндекса, не означає, що все те, що дозволено авторитетному ресурсу з багатомільйонною аудиторією, «дозволено» молодому ресурсу з числом унікальних відвідувачів від 100 в день. Сайти, які ви намагаєтеся просунути в топ, повинні відповідати вимогам Яндекса по максимуму.

    Посилання: вони все-таки важливі для Яндекса

    Незважаючи на те, що Яндекс регулярно анонсує чергову відмову від посилального ранжування, посилання з авторитетних ресурсів продовжують відігравати важливу роль в просуванні. Закупівля посилань – в деякому сенсі завершальний етап роботи над сайтом. Немає сенсу витрачати гроші клієнта і купувати посилання на сторінку, яка в процесі роботи над структурою сайту може виявитися непотрібною. Також закупівля посилань повинна привести до більш раціонального розподілу посилального ваги кожної важливої ​​сторінки. Вибираючи посилання для просувається ресурсу в мережі Яндекса, зверніть увагу на:

    • партнерські посилання;
    • посилання з онлайн-ЗМІ;
    • посилання з каталогів: «Яндекс.Каталог» і аналогічні модеровані джерела;
    • платні посилання.

    Підсумок

    Алгоритми Яндекса формують рейтинг видачі на підставі сукупної системи оцінок кожного ресурсу. Максимальний результат від дій по просуванню сайту можна отримати, тільки якщо провести весь комплекс робіт по поліпшенню ресурсу: технічну оптимізацію, наповненість сайту, можливість побачити ресурс всім категоріям зацікавлених користувачів.

    Поділитися:
    22.05.2018
    305

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: