Перш ніж зануритися в світ SEO, необхідно осмислити, для чого створюється сайт. Красиві заставки, оригінальне оформлення – це лише вітрина. Головне – смисловий зміст, структура сайту і його технічні можливості. Щоб зайняти гідне місце в пошукових системах, рекомендується звернутися до конструктора Wix. Для новачків це самий зручний і зрозумілий інструмент, що дозволяє створити власний сайт. Але іноді виникає проблеми з просуванням, так як конструктор використовує технологію AJAX не завжди сумісна з пошуковою системою Google. Wix не стоїть на місці, удосконалюючи свої технології, і після очищення символіки використовує Javascript / AJAX. Розвивається і Гугл, тому останнім часом стало менше нарікань на труднощі з індексацією сайтів Wix.
Будь-який проект, Wix і тому не виключення, повинні бути наповнені якісний тексти, цікаві користувачі. Але щоб успішно просуватися в системі, необхідно дотримуватися таких базових правил:
Ці правила щодо оптимізації сайту діють тільки в сукупності, тому не варто ігнорувати жодне з них.
Щоб мати можливість оптимально просувати свій проект, добірку текстів потрібно проводити скрупульозно. Користувач зацікавиться тільки ті сторінки, що несе максимум корисної інформації по конкретній темі. При цьому статті виділяється своя унікальність і якість. Сайти створюються не заради задоволення, а для залучення максимального числа користувачів. Відвідувач повинен відчувати зручність при відвідуванні конкретного сайту. Тому достатню увагу слід приділити навігації та взаємодії елементів інтерфейсу. Принцип успішного просування сайту – мінімальна кількість робочих інструментів, видимих користувачеві. На оптимізацію впливають правильно підібрані шрифти (за розміром і типом), змістовне меню та зручне розташування блоків з інформацією. Важливим є й колірне оформлення сторінок – його потрібно робити привабливим, але не нав’язливим.
Основою просування кожного сайту є правильна оптимізація пошуковика. Щоб отримати цільових відвідувачів і зацікавити їх своєю послугою або продуктом, всі сторінки потрібно підбирати під конкретні запити. Відвідуваність сайту – важливий показник для його просування.
Правильна назва зобов’язана чітко відображати ключовий запит, відповідно до обраної тематики. Краще, якщо ключове слово або фраза будуть присутні в заголовку в точному входженні, це допоможе максимально задовольнити користувача, що відправив запит в Google. Але важливим є не тільки смисловий зміст заголовок, але і його привабливість, здатність “зачепити”.
Текст, що публікується на сайті, не повинен виглядати, як суцільна «скатертина» – його необхідно структурувати. Для цього використовуються заголовки і підзаголовки різних рівнів (від до H1 H6). Вони також зобов’язані утримувати ключові слова. Особливу увагу пошукова система звертає на заголовок першого рівня (він на сторінці повинен бути в однині). Саме його і варто максимально оптимізувати. У заголовку H1 ключові слова можуть стояти як в прямому входженні, так і в морфологічному відмінюванні. Добре читається текст, розбитий на невеликі абзаци та включає в себе нумеровані або марковані списки. Важливі думки бажано виділяти жирним шрифтом, залучаючи до статті максимум уваги.
Для якісної оптимізації тексту слід подбати про його читабельність, не забуваючи при цьому про наявність ключових слів. Вони повинні органічно вписуватися в тексті, тому рекомендується використовувати всі типи входжень – точні, розділені, прямі та у відмінках. Ключовики (і споріднені з ними слова-синоніми) мають бути присутніми не тільки в пропозиціях, але і в заголовках, а також посилання.
Якщо користувач зайшов на сайт, бажано, щоб він на ньому затримався (це умова оптимізації). Це буде можливо, якщо сторінка містить максимум цікавої, потрібної інформації. Навіть якщо це невеликий опис товару або послуги, оптимальна кількість корисних слів в тексті повинно бути не менше 300. Інформація на сторінці бажано доповнювати (в тему) фотографії, картинки, графіками та іншими елементами. Їх обов’язково слід підписувати, використовуючи ключові слова.
Система розміщення сторінок і опційних кнопок повинна бути добре продуманою, щоб користувачеві легше було орієнтуватися на сайті. Не варто хаотично розкидати всю виставляється інформацію – її слід впорядкувати. Уникнувши такого недоліку, як заплутана навігація, власник створить правильну структуру сайту. Це забезпечить частоту відвідуваності, а отже й посприяє оптимізації. Головна сторінка – ключ до успішності. Вона оформляється таким чином, щоб підсумувати всю наявну на сайті інформацію. Розміщений тут текст повинен не просто зацікавити користувача, але і стимулювати на «прогулянку» по інших сторінках. Для цього використовуються посилання та інші навігаційні опції. Варто приділити увагу назві, яка повинна містити ключову фразу. Саме по цій назві система буде шукати необхідну для користувача інформацію. Тут має бути вказана не тільки назва самого проекту, але й короткий опис конкретної сторінки.
Сторінки не повинні бути відокремленими – сполучними елементами тут є посилання, органічно вписані в текст. Така внутрішня перелінковка дозволить користувачеві легше знаходити потрібну інформацію, переходячи зі сторінки на сторінку. Подібна коректність робить веб-проект досить успішним і допомагає в просуванні. Всі номери повинні бути релевантними та дозволяти пошуковій системі швидко знайти потрібну сторінку. Не варто використовувати розмиті фрази, що не містять конкретики. Щоб підвищити значимість сайту SEO, посилатися слід тільки на сторінки співзвучної тематики.
Якщо творець проекту не програміст, йому складно буде уникнути помилок в роботі. Адже велика роль в оптимізації проект грає вихідний валідний код. Для пошукової системи він є головним елементом оцінки знайдених текстів та навігації. Якщо валідність не буде відповідати стандартам, виникнуть проблеми з версткою теми. Сайт, який погано завантажується, перестануть відвідувати. Тому важливо довіритися професіоналу, здатного врахувати всі моменти програмного забезпечення. Але і цього мало для оптимізації сайту. Універсальний, красивий дизайн допоможе заманити гостей, і це позитивно відіб’ється на поведінковому показнику проекту. Саме від кількості відвідувачів залежить швидкість просування проекту. Але гарне оформлення сторінок зможе зробити тільки майстер дизайну. Так що і в цьому випадку не варто відмовлятися від послуг професіонала.
Щоб сайт виявився справді просунутим, варто повністю довіритися конструктору Wix Pro. Вся створювана програма сайтів вже розроблена під просування. Правильно підібрана внутрішня оптимізація дозволяє швидко розкрутити будь-який проект. Якщо сайт вже створено, завдяки Wix Pro він легко потрапить в ТОП-20 видачі за пошуковим запитом. І власнику це коштуватиме щомісяця від 15 тис. рублів. На ціну тут вплинуть 2 фактора:
Щоб отримати результативність оптимізації, знадобиться мінімум 3 місяці. Але попередньо сайт повинен пройти діагностику, що дозволяє визначитися з його потенціалом. Новачки в даному бізнесі, які не мають коштів на просування проекту, не варто відмовлятися від послуг Wix Pro. Для початку достатньо одноразово заплатити 15 тис. рублів, щоб сайт отримав SEO настройку, що дозволяє «засвітитися» в пошукових системах Яндекс і Гугл.
Головний редактор.
SEO кейси від НАС!