Список факторів SEO оптимізації для інтернет-магазину

  Домогтися появи сайту на початкових сторінках в пошукових системах не так вже й складно, як може здатися деяким користувачам. Метою власника сайту повинна бути повна оптимізація, це означає, що ресурс необхідно налаштувати під усі параметри пошукових систем. Для початку варто домогтися росту авторитетності сайту за допомогою зворотних посилань, ключові фрази дозволяють підняти ресурс на головні сторінки.

  Однак між різними сайтами існує жорстка конкурентна боротьба, тому втриматися на перших позиціях в таких умовах буває складно. Для реалізації таких можливостей буде потрібно багато сил і часу. Якщо мова йде про успішний розвиток бізнесу, то не варто забувати, що SEO — це механізм постійної боротьби. Для швидкого підвищення популярності можна скористатися послугами платної реклами.

  Проте якщо ви маєте намір вкласти в розвиток свого магазину достатню кількість часу, то SEO рано чи пізно виправдає вкладені зусилля. У цьому основному списку представлені всі головні основи використання SEO. При ретельному вивченні кожного пункту, можна дійсно досягти швидкого зростання популярності у будь-якого сайту.

  Для початку рекомендується встановити такі сервіси:

  • Analytics Google;
  • Яндекс Метрика;
  • Google Webmaster Tools;
  • Яндекс Вебмастер.

  Google Webmaster Tools

  Яндекс Вебмастер

  Необхідно створити карту сайту в форматі XML, а вже потім додавати її в пошукові системи.

  Використання інструментів вебмайстрів дозволяє перевірити наявність будь-яких помилок, плагіату та інших проблем функціонування пошукових систем. При виявленні будь-якого недоліку буде можливість одразу ж його виправити.

  Аналітика ключових слів

  Постійно використовуйте спеціальний планер ключових слів від Google. За допомогою такого сервісу можна отримати великий обсяг фраз з потрібної тематики та поліпшити параметри SEO. Для користувачів системи Яндекс існує аналогічний планер.

  За якими критеріями потенційні клієнти обирають саме ваш магазин? Як, на вашу думку, вони вибирають ту чи іншу продукцію? За допомогою такого інструменту можна визначити ті ключові слова, які є популярними в запитах на даний момент. Слід звертати увагу на такі варіанти та використовувати їх при наповненні сайту контентом.

  Процес оптимізації сайту та інтернет-магазину

  optimizeit

  Необхідно впевнитись, що тег H1 використовується 1 раз на сторінці. Він застосовується в якості головного заголовка і повинен містити ключові фрази з основного списку.

  Крім того, слід переконатися в тому, що тег H1 стоїть перед іншими основними тегами від H2 і далі. Необхідно строго дотримуватись такого порядку розміщення заголовків.

  Якщо ви пропонуєте придбати товар, то скористайтеся списком основних ключових фраз з цієї тематики. Контроль довжини таких фраз здійснюється за допомогою веб-майстра від Google, в розділі оптимізації.

  Першочергово варто переконатися, що заголовок та всі підзаголовки є читабельними, а також в них повинні бути присутніми ключові фрази, за якими їх і знаходять пошукові системи. Однак не слід перестаратися і додавати в кожен абзац та речення величезну кількість запитів. Якщо перестаратися з оптимізацією, то навряд чи вдасться досягти популярності ресурсу.

  Важливим елементом оптимізації є унікальні мета-описи. Так називають невеликий фрагмент тесту, який описує основні пункти статті. У цей опис можна включити і невеликі витяги з самої статті з ключовими фразами, але знову ж таки варто не перестаратися.

  В URL вашої сторінки також необхідно додати ключову фразу потрібного розміру. Всі зображення, які розміщені на сайті, повинні мати докладні описи.

  Особливо варто уникати таких підкреслень – «_», а знак «-» використовувати лише в рідкісних випадках. Подібні знаки розбивають сенс ключової фрази, тому перевагою буде використання коротких поєднань слів, схожих за змістом.

  Зворотні посилання на сайт

  Необхідно визначити правильну стратегію побудови посилань на сторонніх ресурсах. Все тому, що відомі пошукові системи, таким чином оцінюють авторитетність вашого сайту. Якщо велика кількість ресурсів розміщує посилання на ваш магазин, то ваша позиція в списку ключових фраз значно зростає.

  Зворотні посилання

  Однак це повинні бути тільки хороші посилання, визначити їх надійність можна з особливих параметрів. Погані варіанти необхідно відразу ж виключати, щоб не зіпсувати собі репутацію у пошукових систем.

  Для того щоб провести аналітику, досить детально розглянути зворотні посилання сайтів у конкурентів, а також їх SEO оптимізацію. Для таких завдань використовують інструменти на зразок Ahrefs, щоб проаналізувати авторитетність доменів конкурентів. Підвищити ступінь довіри до ресурсу можна за допомогою посилань в пресі.

  Якісний та унікальний контент

  контент на сайт

  Побудова стратегії статей. Які саме ключові запити шукають покупці перед моментом здійснення покупки? Необхідно регулярно займатися розробкою якісного і унікального матеріалу, який зможе зацікавити клієнта. Доступ до сторінки повинен бути відкритим, щоб користувачі в будь-який момент змогли на неї потрапити. Наприклад, якщо магазин займається продажем музичних інструментів, то необхідно писати в блог такі статті: «як швидко навчитися грати на гітарі», «прості акорди для початківців музикантів».

  Такі статті змушують користувачів зацікавитись інформацією, головне щоб вони були справді корисними та інформативними, тоді постійний потік покупців буде забезпеченим.

  Крім того, слід переконатися, що для кожного товару є докладний опис розміром не меншим, ніж 2000-2500 тисяч символів, адже пошукові роботи визначають контент за змістом інформації. На кожній сторінці повинні в певній кількості міститися ключові запити. Якщо їх не вистачає, то підвищити рейтинг і підняти сайт в пошукових результатах буде важко.

  Наповненість інформаційних статей. Не варто забувати, що будь-які інформаційні статті повинні містити не менше, ніж 4000-5000 тисяч символів тексту. Загалом в тексті необхідно давати розгорнуту відповідь на тему статті, велика кількість символів нерідко грає позитивну роль в оптимізації.

  Однак не варто заповнювати сторінки статтями з високим відсотком «водності», використовуватися повинна тільки достовірна та корисна для аудиторії інформація без накручування зайвих знаків. Якщо не вдається створити розгорнутий текст будь-яку тему, то варто пам’ятати, що найбільш важливою є саме якість.

  Копіювання матеріалу з джерел. Не варто на одній і тій же станиці використовувати однакове опис товарів. Тому, що такі дії точно не додадуть популярності ресурсу. Щоб уникнути таких наслідків рекомендується використовувати спеціальні теги по розділах.

  Стратегія використання описів товарів. Не варто забувати, що всі описи про ваш товар повинні бути унікальними. Перевірити унікальність тексту можна за допомогою спеціальних систем антиплагіату. Такі програми встановлюються на ПК або використовуються в онлайн режимі. Описи товарів,надані виробником товару, використовувати не рекомендується.

  Передбачте можливість залишати відгуки. Необхідно постійно стимулювати покупців залишати відгуки, враження через різні соціальні мереж. Вибір деяких клієнтів базується виключно на відгуках сайту, тому цієї вимоги необхідно дотримуватись для збільшення популярності серед пошукових систем.

  Застосування редиректу. Не варто видаляти ту чи іншу сторінку без встановлення редиректу. Наприклад, ви плануєте видалити зі свого сайту продукт, якого немає в продажу — в цьому випадку обов’язково використовуйте функцію, яка перенаправлятиме відвідувача на іншу сторінку. Якщо виникли сумніви, на яку сторінку створювати редирект, то обирайте головну сторінку інтернет-магазину.

  Репутація сайту в сервісах

  ля побудови успішного бізнесу, магазин слід паралельно розвивати і в соціальних мережах, таких як: Twitter, Instagram та інших подібних ресурсах. Таким чином покупець зможе знайти ваш акаунт в будь-якій соціальної мережі в розділі імені компанії.

  Важливою є й наявність оглядів на товари. Розміщувати такі огляди можна в авторитетних блогах, а також на сторінках відомих особистостей за умови їхньої попередньої згоди на розміщення реклами. Завдяки цим діям можна домогтися впізнаваності бренду, однак варто зазначити, що на таку рекламу доведеться витратити певні кошти.

  Фактори, які впливають на рейтинг пошуку

  Слід переконатися, що ваш магазин придатний для перегляду на мобільному телефоні. Для адаптації ресурсу під екрани мобільних пристроїв розробляють спеціальну мобільну версію сайту.

  Необхідно постійно контролювати швидкість завантаження сайту.Більшість користувачів не звикли довго чекати на відповідь сайту, тому якщо сторінка не відкривається протягом 10 секунд, то ймовірно потенційний покупець не потрапить на ваш ресурс.

  Щотижня слід перевіряти ступінь індексування всіх сторінок. Необхідно переконатися в тому, що на сайті не активоване обмеження на перегляд будь-яких матеріалів. Перевіряють відповідність за допомогою веб-майстра від Google, щоб під рукою завжди були актуальні дані про стан роботи сайту.

  Висновки

  Якщо ви змогли реалізувати всі пункти зі списку, то можете сміливо боротися з конкурентами за передові позиції в пошуку. Однак не варто забувати, що на модернізацію потрібно певну кількість часу, особливо у випадку, якщо ви лише почали розвивати ваш сайт. Перш за все, варто попрацювати над наповненням ресурсу якісним контентом.

  Поділитися:
  02.03.2018
  379

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: