Як додати сайт в пошукові системи Google і Яндекс

    как добавить сайт в поисковые системы

    На сьогоднішній день одними з найбільш ефективних джерел для залучення цільового трафіку вважаються саме пошукові системи. Органічний трафік або трафік з пошукових систем має найвищу якість, а отримати його можна безкоштовно. Особливе значення такий вид трафіку має для інтернет-магазинів, де кожен відвідувач може стати потенційним покупцем.

    Пошукові боти в будь-якому випадку зможуть знайти ваш сайт, але терміни індексації значно сповільнюються, якщо не здійснювати для цього необхідних заходів. Щоб процес прискорився, достатньо додати сайт в Гугл пошук, а також в інші пошуковики. Додати сторінку в Гугл може будь-який користувач, навіть не володіючи широкими знаннями в сфері просування сайтів.

    Панель вебмайстрів є спеціалізованим сервісом, який призначений для повідомлення інформації пошуковим роботам. Тут можна відстежувати процес індексації всього ресурсу. Про те, як це зробити буде сказано нижче.

    Як додати сайт в Google Search Console

    Панель вебмайстрів від американського пошукового гіганта називається Search Console. Щоб зареєструватися в ній, необхідно мати поштову скриньку Gmail. Перейшовши на сторінку додавання сайту натисніть – «Додати ресурс».

    додавання сайту в google

    Клікнувши по кнопці, відкриється вікно, де потрібно буде ввести адресу веб-ресурсу.

    добавить сайт в google

    Далі необхідно підтвердити, що даний сайт належить саме вам. Пошуковик пропонує кілька варіантів для цього.

    підтвердження прав на сайт

    Виберіть відповідний спосіб і зробіть необхідні дії. Якщо весь процес виконаний вірно, то права будуть підтверджені і ви отримаєте відповідне сповіщення. Тепер можна почати управляти своїм ресурсом в консолі. Рекомендуємо відразу ж додати карту сайту, щоб пошуковій системі було простіше індексувати сторінки сайту.

    Через деякий час сайт буде проіндексований і почнуться перші переходи з пошукової видачі. В панелі ви зможете відслідковувати різну інформацію, яка буде корисна для просування.

    индексация сайта в google

    У довідковому центрі пошукової системи детально описаний процес роботи з панеллю вебмастера.

    Частина налаштувань можуть здатися досить складними, але головне завдання по додаванню сайту в Гугл ви виконали. Надалі постарайтеся розібратися з усіма нюансами Search Console і поступово налаштуйте необхідні параметри.

    Додати сторінку в Google

    Якщо Вам необхідно додати недавно створену сторінку в Гугл, при цьому сайт вже доданий в Google Search Console, то потрібно перейти в розділ “Сканування” – Подивитись як Googlebot і ввести в поле адресу нової сторінки:

    додати сторінку в google

    Потім слід натиснути на кнопку “Запросити індексацію”.”.

    запит переиндексации

    Додавання сайту в Яндекс Вебмастер

    У Яндекса, аналогічно Гуглу існує власний сервіс, куди потрібно додати свій веб-проект. Його основна мета – це відстеження інформації про сайт в даній пошуковій системі. На українському ринку цією пошуковою системою користується досить мало відвідувачів, але додати сайт в Яндекс все ж слід.

    Пройдіть реєстрацію у вебмайстері (для цього знадобитися завести поштову скриньку від Яндекса) і перейдіть в панель. Далі виберіть пункт «Додати сайт».

    додати сайт в yandex

    У формі необхідно буде вказати адресу вашого проекту і натиснути на кнопку «Додати».

    додати сайт яндекс вебмайстер

    На наступному кроці буде запропоновано кілька варіантів для підтвердження прав власності. Вибирайте той, який найбільш зручний для вас.

    підтвердження прав на сайт

    Проект буде відображатися в загальному списку, і ви можете перейти на сторінку з інформацією, просто клікнувши на його назві. Після індексації, пошукова система буде відображати різні показники відвідуваності і індексації проекту, а також вказувати на помилки і інші важливі параметри.

    яндекс вебмайстер

    Щоб детально ознайомитися з сервісом Яндекс Вебмастер, можете почитати офіційний блог даної пошукової мережі або скористатися довідковим розділом.

    Зареєструвати сайт в інших пошукових системах

    На території України 2/3 всього пошукового трафіку належить Google. У РФ більше половини трафіку припадає на Яндекс. Дані фактори обов’язково варто враховувати при просуванні свого сайту.

    У країнах пострадянського простору обидві розглянуті системи мають домінуюче становище. Існує ще кілька пошукових систем, але частка трафіку з них буде дуже маленькою. На інші системи припадає близько 3-7 відсотків від загальної кількості органічного трафіку. Загалом, не зайвим буде додати свій сайт і в дані пошуковики. Сам процес додавання не забирає велику кількість часу.

    Пошукова система від компанії Майл також має спеціалізований сервіс для веб-майстрів за адресоюwebmaster.mail.ru.

    додавання сайту в mail

    Перейдіть за посиланням і виконайте необхідні дії для додавання сайту. Як і в попередніх випадках потрібно пройти реєстрацію і завести поштову скриньку, а також додати свій сайт. Виберіть один із способів для підтвердження права на ресурс, і налаштування буде завершено.

    Можливо, варто приділити увагу пошуковику – Bing. Додати сайт в цю пошукову систему можна без реєстрації. На головній сторінці знаходиться посилання на кабінет вебмастера, через який просто потрібно вказати посилання на головну сторінку свого сайту.

    додавання сайту в bing

    Кожна пошукова система має власні алгоритми для ранжування сайтів. Тому варто подбати про те, щоб про сайт дізналося максимально багато пошукових систем. В результаті це дасть невеликий, але стабільний приплив трафіку.

    Зворотні посилання

    Ще одним ефективним способом для того, щоб розповісти пошуковим системам про існування свого сайту, можна вважати зворотні посилання. Отримати їх можна різними методами, одним з яких є реєстрація в тематичних каталогах.

    Варто розуміти, що пошукові системи постійно стежать за якістю і кількістю посилальної маси кожного сайту, тому якщо ви різко поставите на свій проект кілька тисяч посилань, на нього можуть бути накладені санкції з боку пошукових систем. Необхідно планомірно накопичувати кількість посилань, використовуючи для цього різні методи.

    Висновки

    У багатьох країнах по всьому світу саме Google займає лідируючі позиції і збирає велику частину пошукового трафіку. Тому в першу чергу варто додати сайт в Гугл пошук. Основними факторами ранжування є зручність сприйняття і цінність інформації.

    Також особливу роль гратимуть посилання з інших джерел на ваш ресурс. З огляду на вимоги пошукових систем можна отримати стабільний приплив трафіку в довгостроковій перспективі.

    Поділитися:
    11.12.2019
    3046

    Дивіться свіжі кейси:

    SEO кейси від НАС!

    Останні пости: