Соціальна мережа і відеохостинг Youtube є одним з найбільших майданчиків у всьому світі. Створити свій канал і заробляти на захопленнях мріє кожен. Але не всім це вдається. Типові помилки при створенні та веденні каналу не дають новачкам розвиватися, а конкуренція з кожним роком серед блогерів зростає в рази.
Щоб уникнути помилок на початковому етапі створення каналу рекомендується використовувати поради зі статті і створити для початку аккаунт в системі Google. Без нього створення повноцінного каналу буде неможливим, оскільки Youtube належить корпорації з недавнього часу. Далі залишається слідувати порадам статті та особистому досвіду і результат не змусить себе довго чекати.
Створення сторінки в даній системі не займе багато часу і складається з виконання наступного алгоритму дій:
спочатку необхідно зайти на базову сторінку сервісу YouTube і натиснути на кнопку в правому верхньому кутку з промовистою назвою «Увійти»;
в діалоговому вікні необхідно натиснути на кнопку «Створити обліковий запис»;
далі відбувається процес заповнення стандартної анкети і створення особистого профілю;
наступним кроком потрібно натиснути на кнопку «Далі» і погодитися з правилами Google. Після створення нового облікового запису можна буде почати вести канал, використовуючи профіль в Google.
При складанні анкети можна використовувати свою особисту поштову адресу. Необхідності використання тільки пошти Gmail немає. Спочатку телефонний номер можна не вводити. Але в подальшому зробити це доведеться, оскільки інакше YouTube обмежить доступ до функціоналу і деяких важливих даних. Тому, щоб уникнути проблем, телефон краще прив’язати до аккаунту відразу.
Фахівці рекомендують після створення профілю встановити подвійний захист. Він буде здійснюватись за допомогою системи СМС повідомлень. Такий метод вбереже профіль від злому і створить додаткову безпеку для контенту. Після таких кроків можна приступати до створення каналу.
Створення YouTube каналу – ще більш проста справа, ніж реєстрація облікового запису в системі Google. Процедура також складається з типових послідовних дій, що включають в себе наступні кроки:
після створення облікового запису Google та виконаного входу в нього, потрібно повернутися на стартову сторінку YouTube. Далі, в лівому стовпчику, необхідно натиснути вкладку «Створити канал». Після чого з’явиться вікно, в якому і відбувається таїнство створення свого каналу. Або можна піти коротшим шляхом за допомогою вкладки «Налаштування YouTube»;
в першій же вкладці потрібно вибрати спосіб створення каналу;
далі з’явиться вікно, де потрібно буде прописати назву майбутнього каналу.
Потім у Вас з’явиться вітання зі створеним аккаунтом.
Після виконання цих дій канал буде вважатися новим і порожнім. YouTube дає користувачам можливість ведення двох і більше акаунтів, а також змінювати їх основні параметри і інтерфейс..
З приводу імені складно сказати, яке точно вистрілить. Особисті блоги багато хто називає своїми іменами, проектні канали можна також назвати одним-двома словами під проект. Просунуті власники заточують назву під цільові запити, котрі цікавлять аудиторію.
Як говорилося вище, один акаунт Google дає можливість користувачам вести кілька каналів в системі YouTube. Для створення другого потрібно знову повернутися в початковий пункт «налаштування YouTube». Замість звичної кнопки з назвою «Створити канал» з’явиться нова в вигляді «Налаштування»:
Потім переходите в розділ “Керування обліковими записами”:
І там вже натискаєте на кнопку “Створити канал”:
Далі йде стандартний процес створення каналу, як в першому варіанті.
Деякі плутають налаштування аккаунта і налаштування всіх функцій каналу. Це різні процеси і в кожному є свої нюанси, які слід розглянути по порядку. Установки підлаштовувати під себе можна, дотримуючись наступного простого алгоритму дій:
Щоб отримати більш повне розуміння, слід розглянути ряд окремих категорій і дій на вкладці.
Дана вкладка дає можливість зміни назви каналу, пароля, створити новий канал і переглядати всі ресурси в режимі онлайн. Після натискання на кнопку «Додатково» вдастся побачити функції, за допомогою яких можна:
Короткі посилання, створені на сервісі, іноді дають збої. В такому випадку можна звернутися в технічну підтримку, якщо збої не носять системний характер.
Друга вкладка налаштувань дозволяє зв’язати акаунт в системі YouTube з такими популярними ресурсами, як Твіттер. Фокус тут в тому, що при завантаженні нових відео в соціальній мережі будуть одночасно виходити оповіщення про появу нового контенту. Отже, така інтеграція дає можливість невеликого приросту додаткової аудиторії. Якщо користувач вважає за краще ручне оповіщення в необхідних медіа, то цю функцію можна сміливо ігнорувати. В інших вона істотно заощаджує тимчасові ресурси.
Тут можна налаштувати переваги, які видно або тільки власнику, або і його передплатникам. При бажанні можна приховати завантажені відео в деяких категоріях, або вподобані матеріали у відповідній папці на каналі. Така функція дозволяє зробити приватною певну категорію відео для обраних передплатників, що актуально в рамках підвищення активності на починаючому каналі. Також можна приховати відео за категоріями для новачків і професіоналів, наприклад, в разі каналу з навчальними матеріалами. Це допоможе не завантажувати користувачам голови і покращити якість контенту.
В даному розділі можна налаштувати категорії новин, оповіщення про які будуть приходити на пошту, вказану в контактах каналу. Можна підписатися на повідомлення про нові коментарі або передплатників на розсуд автора. Для того, щоб не засмічувати поштові скриньки клієнтів, YouTube дає можливість вибирати потрібні новини, а від спаму своєчасно відписуватися. Решта дві вкладки для більш просунутого рівня, на початковому етапі ведення блогу їх можна не розглядати.
Крім створення, користувачів часто цікавить і друге, не менш популярне питання – а як видалити канал на Ютубі? По суті, все досить просто, навіть простіше ніж при створенні.
Для того щоб видалити канал на Ютубі необхідно перейти в “Налаштування”:
Потім у вкладку “Розширені налаштування”:
І там вже вибрати пункт “Видалити канал”:
Після створення свого каналу можна починати його ведення. Воно може починатись як відразу зі створення перших відео, так і з освоєння азів відеомонтажу. Все залежить від досвіду автора проекту, бажання розвитку і інших чинників. Новачки найчастіше задаються такими питаннями, як:
Варто пам’ятати про те, що YouTube дає авторам можливість необмеженого зростання, яке відображається не лише в кількості передплатників, а й в якості контенту. Все це впливає на репутацію і успішність як початківця, так і більш досвідченого відеоблогера.
Головний редактор.
SEO кейси від НАС!