5 способів підвищити CTR сайту

  CTR сайта

  У даній статті ми розглянемо таке важливе поняття, як CTR сайту (слово, що походить від англійського click-through rate, що перекладається, як клікабельність).

  Чи впливають дані рейтингу кліків (CTR) на рейтинг сторінок в Google? Протягом багатьох років це була величезна тема для спекуляцій в пошуковій індустрії. У даній статті ми зібрали найцікавіші дані про взаємозв’язок між CTR сайту і його рейтингом, а також підготували деякі практичні ідеї на тему поліпшення клікабельності оголошень в пошуку.

  Багато з Вас впевнені, що позиція сайту у видачі – ось запорука успіху будь-якого Інтернет-ресурсу. Звичайно, це досить суттєвий фактор. Але є і багато інших речей, які не мають прямого впливу, але, тим не менш, впливають на відвідуваність ресурсу.

  Клікабельність оголошення розглянемо на прикладі

  ctr сайту

  Для прикладу сайт займає третє місце по певному запиту у видачі. Якщо з 10 осіб 1 перейде по посиланню, то CTR сайту складе 10%. Чим більше людей перейдуть за посиланням, тим вище CTR. Цілком очевидно, що і пошукова система, використовуючи дані про кліки за своїми власними результатами, підвищить у видачі сайт з вищим показником CTR, щоб поліпшити якість результатів пошуку. Результати, на які натискається рідше, опустяться вниз, тому що вони менш релевантні. Створення петлі зворотного зв’язку є досить очевидним кроком вперед за якістю як для пошукових систем, так і для систем рекомендацій, і інтелектуальна пошукова система буде аналізувати дані по клікабельності.

  Крім того, дані про кліки важливі для оцінки якості сторінки результатів пошуку. Як засвідчив колишній начальник відділу якості пошуку Google Уді Манбер: «На сам рейтинг впливають дані про кліки. Якщо ми виявимо, що для певного запиту, гіпотетично, 80% людей натискають на Результат №2 і тільки 10% натискають на Результат №1, через деякий час ми з’ясовуємо, ну, ймовірно, Результат 2 – той, який шукають люди. Таким чином, ми підвищимо його».

  Чому Organic CTR має значення

  Якщо у вас відмінні позиції в пошуковій видачі, це круто. Але навіть високий рейтинг не гарантує відвідувань сайту. Що дійсно важливо, так це те, скільки людей натискають на посилання з Вашим сайтом (і не відразу повертаються). Адже Ви хочете залучити більше відвідувачів, які, ймовірно, зупиняються, а потім конвертуються в клієнта.

  Google дуже піклується про загальну залученість користувачів в результатах, які вони показують в пошуковій видачі. Тому, якщо пошуковий робот перевіряє Вашу сторінку на відповідність певному пошуку за ключовими словами, і Ви хочете пройти цей тест, краще мати відмінний CTR сайту (і відмінний контент, і високий рівень виконання завдань). В іншому випадку Ви не пройдете тест якості, і буде обраний хтось інший серед конкурентів.

  ctr

  Як дізнатися CTR сайту?

  Пошукові системи Google, Яндекс пропонують свої загальнодоступні інструменти, що дозволяють перевірити клікабельність посилання:

  • Google Search Console;
  • Яндекс.Вебмастер.

  За допомогою сервісу легко визначити запит з низьким відсотком клікабельності і провести ряд робіт по його оптимізації. Також радимо скористатися і додатковою можливістю перевірки CTR для мобільних пристроїв. Даний показник може відрізнятися для мобільної і десктопної версії ресурсу. У Google Search Console мобільний CTR сайту перевірити можна, встановивши фільтр за приладами.

  Як перевершити CTR очікуваного органічного пошуку?

  Ми переконалися в тому, що CTR і ранжування є залежними змінними. Тепер пора здійснити найбільш результативні дії з підвищення клікабельності посилання.

  5 основних способів підвищити клікабельність посилання в Google

  як підвищити ctr

  Багато «досвідчених» SEO-фахівців скажуть Вам не витрачати час, намагаючись максимізувати свої CTR, так як це, нібито, «не прямий рейтинг». «Давайте купимо більше посилань і створимо більше інфографіки», – кажуть вони. Ми категорично не згодні з даною думкою. Якщо хочете отримати більш високий рейтинг, потрібно залучити більше людей на сайт.

  Отже, як же підвищити свій CTR Google? При цьому досягти високих результатів не тільки на кілька днів, але і на постійній основі.

  Ви повинні зосередити свої зусилля на п’яти ключових областях:

  1. Оптимізуйте сторінки з низьким показником Organic CTR. Завантажте всі дані запиту з консолі пошуку Google. Сортуйте свої дані, з’ясуйте, які з ваших сторінок мають CTR нижче середнього, і розставте їх по пріоритетах.

  2. Об’єднайте ваші ключові слова SEO з емоційними тригерами, щоб створити непереборні заголовки. Доведено, що такі емоції, як гнів, відраза і страх, підвищують рейтинг кліків і рейтинг конверсій. Якщо Ви хочете перевершити своїх конкурентів в ТОП видачі, то потрібно зробити Ваше посилання помітним.

  3. Використовуйте в назві числа, квадратні дужки, дані у відсотках, дати – все, що може привернути увагу потенційного відвідувача ресурсу. Так влаштований людський мозок. Інформація в числах сприймається краще, в результаті користувач швидше перейде по посиланню, де є багато чисел.

  4. Працюйте над поліпшенням інших показників залученості користувачів. Як і у випадку з рейтингом кліків, потрібно мати показники, що перевищують очікувані (наприклад, час на сайті і показник відмов). Це сигнал критичної релевантності! У Google досить даних, щоб дізнатися очікувані показники конверсії та залучення на основі різних факторів (наприклад, галузь, запит, місце розташування, час доби, тип пристрою). Якщо контент працює добре, Ви, ймовірно, отримаєте підвищення рейтингу. Якщо контент працює погано, штраф не обов’язковий, але Ви точно не отримаєте ніяких бонусних балів.

  5. Використовуйте рекламу в соціальних мережах і ремаркетинг, щоб збільшити обсяг пошуку і рейтинг кліків. Платна соціальна реклама і ремаркетингова медійна реклама можуть викликати серйозну обізнаність і викриття за розумну ціну. Якщо люди не знайомі з Вашим брендом, «бомбардируйте» свою цільову аудиторію за допомогою реклами в Facebook і Twitter. Люди, знайомі з Вашим брендом, в 2 рази частіше переходять за посиланнями і конвертуються!

  підвищити ctr сайту

  Просто скажіть “Ні” низьким CTR сайту!

  Потрібно розуміти, що в разі збільшення CTR для сайту, навіть без зростання позицій, можна отримати більше цільової аудиторії, що в свою чергу призведе до зростання замовлень товарів і послуг з вашого сайту. Фахівці компанії «PROject SEO» допоможуть підібрати комплексний план робіт по проекту, щоб досягти найвищих результатів.

  Поділитися:
  05.03.2019
  562

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: