Новий показник якості ресурсу – індекс якості сайту

  индекс качества сайта

  З кінця серпня усі заговорили про таке поняття, як індекс якості сайту. Він прийшов на зміну Тематичному Індексу Цитування, який впродовж тривалого проміжку часу був одним з найважливіших показників якості Вашого сайту. У початковий період алгоритм буде працювати в бета-версії, оскільки постійно будуть проводитися роботи з удосконалення метрики.

  Трохи з історії

  У 90-х роках, коли популярність Інтернету почала набирати обертів, в компанії «Yandex» був розроблений і введений в дію алгоритм під назвою Тематичний Індекс Цитування, який коротко називали «ТІЦ». Саме ТІЦ був найкращим показником авторитетності Інтернет-ресурсу. Він розраховувався на підставі якості і кількості сайтів, які посилаються на ресурс, що піддається аналізу. Чим вище показник ТІЦ, тим вище Ваш сайт в пошуковій видачі. З 1999 року по сьогоднішній день цей показник був одним з найбільш значущих в процесі SEO-оптимізації. Фахівці, використовуючи ряд специфічних маніпуляцій, легко доводили ТІЦ до максимального значення, завдяки чому сайт утримувався в ТОП-видачі.

  Тиц

  Але за майже 20 років багато в сфері інтернет-послуг змінилося. Істотно на алгоритми і методики просування сайтів вплинула поява соціальних мереж і динамічних сайтів, зростання мобільного трафіку. Кількість і якість посилань вже не найголовніший показник, на якому ґрунтуються пошукові роботи. Тому в «Yandex» прийшли до висновку, що варто замінити ТІЦ на ІКС.

  Що таке ІКС в Яндекс?

  Абревіатура розшифровується як «Індекс якості сайту». Крім посилань дана метрика враховує і численні інші аспекти, що впливають на якість сайту. Початковим показником є ​​актуальність розглянутого ресурсу для цільової аудиторії. Корисним і якісним вважається той сайт, який максимально точно відповів на запит користувача і допоміг у вирішенні його проблеми. Враховується не кількість аудиторії, а ступінь їх задоволеності і рівень довіри. Індекс якості сайту буде розраховуватися на основі даних, отриманих з наступних сервісів Yandex:

  • метрика;
  • пошук;
  • карти;
  • дзен і ін.

  При цьому розробники анонсували, що алгоритм «Індекс якості сайту» ще буде доопрацьовуватися, щоб була можливість найбільш точно оцінити реальну якість ресурсу.

  Індекс якості сайту: критерії формування

  Але вже сьогодні можна говорити про конкретні критерії, на які звертає увагу пошукова система, розраховуючи ІКС:

  • на Індекс якості сайту впливає історія хостингу і домену;
  • наявність мобільної версії і адаптивен;
  • наявність правильно прописаних технічних параметрів тексту: мета-теги, ключові слова, опис, альти для зображень;
  • відсоток відмов – чим довше юзер знаходиться на сайті, використовує навігацію по ресурсу, тим вище сайт буде у видачі;
  • для інтернет-магазинів – враховуються відомості електронної комерції;
  • реєстрація ресурсу в наступних сервісах: «Webmaster», «Довідник» і ін.

  Цікавим нововведенням є і визначення пошуковим роботом «поганих» і «хороших» сайтів. Це проводиться завдяки інноваційному алгоритму комп’ютерного зору. Алгоритм став результатом спільної роботи нейронної мережі і технологій машинного навчання. Для його розробки була проведена вибірка серед тисяч ресурсів, частина яких належала до позитивних прикладів, частина – до негативних. Дана розробка також враховується при розрахунку ІКС.

  ИКС

  Індекс якості сайту: як дізнатися

  Дана метрика доступна кожному користувачеві ресурсу Yandex. Webmaster. Для аналізу власного сайту, показник виведений на головну сторінку. Ви також маєте можливість помістити іконку з ІКС на самому ресурсі, щоб всі відвідувачі могли побачити, що даний сайт має високий рівень авторитетності.

  Є також можливість дізнатися ІКС для сайту-конкурента або будь-якого іншого ресурсу, що зацікавив Вас. У компанії «Yandex» аргументували це тим, що аналіз сайтів-конкурентів спонукатиме робити свій ресурс якіснішим і корисним для користувача.

  Для аналізу стороннього ресурсу можна скористатися будь-яким з наведених нижче способів:

  1. Сервіс cy-pr.com. У рядку вводимо домен ресурсу, і отримуємо його Індекс якості сайту.
  2. Спеціальний сервіс від Яндекс. Тут можна перевірити будь-який сайт, окрім сервісів самого Yandex.

  как узнать ИКС

  Підсумок

  Розробники розраховують, що Індекс якості сайту стане інструментом з високою ефективністю. З його допомогою, за прогнозами фахівців, вийде максимально правильно оцінювати ресурси і відображати їх у видачі, грунтуючись на оцінку і думку інтернет-користувачів.

  Звертаємо Вашу увагу, що професіонали компанії «PROject SEO» постійно відстежують нововведення в сфері просування сайтів і відразу ж використовують їх в роботі. Саме завдяки цьому вдається досягти високих результатів в роботі над проектами клієнтів.

  Поділитися:
  07.09.2018
  318

  Дивіться свіжі кейси:

  SEO кейси від НАС!

  Останні пости: